جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

کنسرت کامکارها در حمایت بیماران ام اس

کنسرت کامکارها در حمایت بیماران ام اس

پاپ موزیک – اعضای گروه موسیقی کامکارها در راستای حمایت از بیماران مبتلا به ام اس استان کردستان به مدت دو شب در سنندج کنسرت برگزار می کنند که قرار است در جریان برگزاری این کنسرت دو روزه شماری از قطعات تازه با دو زبان کردی و فارسی برای اولین بار اجرا شود.

نشست خبری شماری از اعضای گروه موسیقی کارمکارها با همراهی مسئولان انجمن حمایت از بیماران ام اس استان کردستان بعد از ظهر امروز پنج شنبه در سنندج برگزار شد و جزئیاتی از برگزاری کنسرت این گروه بیان شد.

کنسرت کامکارها در حمایت بیماران ام اس

در این نشست در ابتدا سیروان خسروی مدیر موسسه فرهنگ و هنری ترنج در سخنانی عنوان کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری با رویکرد موسیقی و حمایت از فعالیت های خیرخواهانه در دستور کار این موسسه فرهنگی و هنری است.

وی با اشاره به هماهنگی های لازم در راستای برگزاری گروه موسیقی کامکارها در سنندج یادآور شد: انتظار می رود که برگزاری این کنسرت که با نیت خیر برگزار می شود مورد استقبال مردم فرهنگ دوست سنندج قرار گیرد.

در ادامه هوشنگ کامکار نیز در سخنانی به روند برگزاری فعالیت های آتی گروه موسیقی کامکارها پرداخت و افزود: برگزاری کنسرت در کردستان همواره یکی از برنامه های گروه بوده و هست و هر زمانی که فرصتی فراهم شود ما آمادگی داریم که در سنندج و سایر شهرهای استان برنامه اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه واقعا گروه برنامه ها و فعالیت های مختلفی در برنامه دارد، عنوان کرد: طی روزهای آینده موسیقی گروه کامکارها در شماری از کشورهای اروپایی برگزار می شود و هماهنگی های اولیه برای این کار صورت گرفته است.

این عضو گروه موسیقی کامکارها یادآور شد: شرکت در برنامه های خیرخواهانه همواره یکی از برنامه های اصلی گروه موسیقی کامکارهاست و به همین دلیل هم هر زمانی که دعوتی در این زمینه صورت گیرد گروه آن را در اولویت فعالیت ها و برنامه های خود قرار می دهد.

هوشنگ کامکار با اشاره به برگزاری کنسرت حمایت از بیماران ام اس استان کردستان افزود: به هر حال حمایت از سازمان های مردمی یک نیاز لازم و ضروری است و در همین راستا با دعوت صورت گرفته و بعد از هماهنگی های انجام گرفته زمینه برای برگزاری این کنسرت در سنندج فراهم شد.

وی به فعالیت های گروه موسیقی کامکارها و سختی فعالیت های فرهنگی و هنری اشاره کرد و یادآور شد: به هر حال کار هنری کردن سختی های دارد ولی خوشبختانه گروه کامکارها به دلیل عدم فعالیت های سیاسی و وابستگی نداشتن به جریان های مختلف همواره از سوی مردم مورد حمایت قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اعضای گروه در چهارچوب قوانین و مقررات کشور فعالیت می کند ولی تصمیم گیری های سلیقه ای و نبود تصمیم گیر واحد گاهی برنامه های فرهنگی و هنری را نه تنها در کردستان که حتی در سطح کشور با مشکلاتی مواجه می کند ولی در مجموع ما محدودیتی برای اجرای برنامه در کشور نداشته ایم.

این عضو گروه موسیقی کامکارها بیان کرد: گروه تلاش زیادی در راستای معرفی موسیقی کردی انجام داد و خوشبختانه امروز موسیقی کردی نه تنها در سطح کشور که حتی در سایر کشورهای جهان مورد احترام جدی است و این مهم باید در سالهای آینده با جدیت هر چه بهتری دنبال و پبیگیری شود.

وی عنوان کرد: احیا و زنده کردن موسیقی اصیل در مرحله اول کردی و در مرحله دوم ایرانی جزو برنامه های ثابت و بدون تغییر گروه موسیقی کامکارهاست و در راستای عملیاتی کردن این مهم برنامه های خوبی در سطح کشور و در سایر کشورهای جهان اجرا شده است.

وی به جایگاه موسیقی کردی در سطح کشور اشاره کرد و افزود: بدون شک امروز موسیقی کردی دارای جایگاهی ویژه در سطح کشور است و می توان جایگاه این نوع موسیقی را در آثار هنرمندان فارسی زبان به خوبی مشاهده کرد.

پشنگ کامکار دیگر عضو گروه موسیقی کامکارها نیز در این نشست خبری طی سخنانی گفت: گروه موسیقی کامکارها کارهای خیریه خود را در سطح کشور و حتی بین الملل برگزار کرده و این روند را نیز ادامه می دهد.

وی گفت: در جریان وقوع زلزله بم گروه موسیقی کامکارها برنامه های در راستای حمایت از مردم زلزله شده این شهر برگزار کرد یا ما تاکنون برنامه های متعدد خیریه برای حمایت از بیماران مختلف از جمله کودکان سرطانی برگزار کرده ایم.

این عضو گروه موسیقی کامکارها عنوان کرد: خوشبختانه به دنبال تلاش های صورت گرفته از سوی گروه ما امروز وقتی در کشور حرف از موسیقی محلی به میان می آید در اولین مرحله نام موسیقی کردی برده می شود و این وضعیت خوبی است.
ارسلان کامکار دیگر عضو گروه موسیقی کامکارها نیز در توضیحاتی در خصوص فعالیت های هنری این گروه گفت: گروه موسیقی کامکارها به موسیقی اصیل توجهی ویژه دارد و به همین دلیل در کنار توجه به موسیقی کردی ما به موسیقی فارسی هم توجه می کنیم.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در راستای خلق آثار فاخر در حوزه موسیقی کردی و فارسی یادآور شد: به هر حال گروه در مدت زمان فعالیت خود توانسته است آثاری خوب را در دو بخش موسیقی کردی و فارسی خلق کند که این آثار مورد توجه جدی اقشار مختلف مردم قرار گرفته است.

اردشیر کامکار دیگر عضو گروه موسیقی کامکارها نیز در این نشست خبری گفت: به هر حال گلریزان و کمک به هم نوع در فرهنگ مردم ایران جایگاهی ویژه دارد و این مهم از گذشته های دور تاکنون بوده و امروز نیز وجود دارد.

وی گفت: به هر حال همه ما در جایگاه های مختلف وظیفه داریم که این فرهنگ را احیاء کرده و هر هنرمندی هم باید بتواند در مقاطع مختلف از این برنامه های خیریه برگزار کند.

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران ام اس استان کردستان نیز در این نشست خبری ضمن تقدیر از گروه موسیقی کامکارها برای برگزاری کنسرت در سنندج اظهار داشت: انجمن دارای محدودیت های مالی شدیدی است و در کنار آن انتظار می رود که با برگزاری این کنسرت زمینه برای معرفی این انجمن و همچنین آشنایی هر چه بهتر مردم با این بیماری فراهم شود.

کنسرت دو روزه گروه موسیقی کامکارها به مدت دو روز از ساعت ۲۱ تا ۲۳ در محل کانون احمدپناه شهر سنندج و با حمایت از بیماران ام اس برگزار می شود.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!
سامان مرادیان می گويد: پاسخ دادن

سلام کامکارها بچه ی کردستان هستند آفرین بهشون میگم

ارسال دیدگاه: