جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

گلایه مدیر برنامه مرتضی پاشایی از شایعه پراکنی ها

گلایه مدیر برنامه مرتضی پاشایی از شایعه پراکنی ها

پاپ موزیک – اولین بار خبر بیماری مرتضی پاشایی را –البته به شکل تلویحی- هفته نامه تماشاگران منتشر کرد. این هفته نامه با او گفت‌وگویی هم داشت که صحبت‌هایش نشان می‌داد بیمار است اما صریحا به سرطان اشاره نمی‌شد. آن زمان خیلی ها می‌گفتند اصلا چرا باید مرتضی پاشایی یکی از هنرمندان آلبوم تصویری پاپ باشد و خیلی‌ها کلیپ او در آن آلبوم را هم کار ضعیفی قلمداد می‌کردند. کسی که شدیدا از حضور او در این آلبوم دفاع می‌کرد، بنیامین بهادری بود که می‌گفت ملودی‌های او از سایر موزیسین‌ها یک سر و گردن بالاتر است و اگر آلبومش شنیده شود، موفق خواهد بود.

گلایه مدیر برنامه مرتضی پاشایی از شایعه پراکنی ها

یک تماس تلفنی برای اولین بار

همان زمان، یک تماس تلفنی تغییر مسیر سرنوشت پاشایی در عرصه موسیقی را کلید زد؛ مهدی کرد، مدیر برنامه‌ پاشایی به صورت تلفنی با یکی از دست‌اندرکاران آن آلبوم و از روزنامه‌نگاران حوزه موسیقی تماس گرفت و با حالتی سخت پریشان به او گفت که مرتضی روزهای سختی را می‌گذراند و دکترها به نوعی جواب‌های ناخوشایندی درباره او و وضعیت بیماری‌اش می‌دهند؛ خبری که خیلی زود بین روزنامه‌نگاران حوزه موسیقی پیچید و داستان طوری پیش رفت که پیش از یکی از کنسرت‌های پاشایی در تهران خبر رسید که بسیاری از هنرمندان حوزه موسیقی و سینما برای حمایت از او به کنسرتش می‌روند. تصویر سر و صورت بدون موی او کنار محمد اصفهانی، محسن یگانه، شهرام شکوهی، فرزاد حسنی، محمدرضا گلزار، سیروان و زانیار خسروی و خیلی های دیگر، خیلی زود به همه رسانه‌ها راه پیدا کرد و شایعات هم شروع شد. او در اولین مصاحبه پس از این کنسرت، به تماشاگران گفت «دستی دستی دارند مرا می‌کشند.» چرا که شایعه شده بود او درگذشته است.

بدبین‌ها چه می‌گفتند؟

بعضی از بدبین‌ها در همان مقطع با توجه به جلسه‌هایی که در برج میلاد میان دست‌اندرکاران آلبوم و کنسرتهای او و تعدادی از روزنامه‌نگاران حوزه موسیقی برگزار شده و خبرش هم میان اهالی موسیقی پیچیده بود، این شایعات را حاصل کار تیم تبلیغاتی‌ای می‌دانستند که قصد دارند مرتضی پاشایی را به صدر اخبار موسیقی برسانند. البته یکی دو بار دیگر هم شایعه درگذشت او مطرح و پس از مدتی تکذیب شده بود تا شائبه خبرسازی برای عده‌ای تقویت شود.
تماس‌های نزدیکان او با رسانه‌ها برای کارکردن خبر و مصاحبه و گزارش از او هم به این شایعات دامن می‌زد، اما این خواننده همیشه نحیف، لاغرتر از قبل در مجامع ظاهر می‌شد و کلاه و عینک آفتابی همیشه همراهش چهره‌اش را می‌پوشاندند؛ البته مشخص بود روی سر و صورت او مویی نیست و این معنایش شیمی‌درمانی است. مدیر برنامه‌های پاشایی اما این مساله را رد می‌کند و می‌گوید: «ما به کسی نگفتیم مرتضی مریض است. هر کسی هم می‌گفت ما انکار می‌کردیم. خبر از سوی کارمندان بیمارستان منتشر شد.» پاشایی در برنامه ویژه نوروزی فرزاد حسنی هم حاضر شد و فرزاد آنجا از او پرسید که از کی در حال شیمی درمانی هستی و همین مساله خبر را در سطح چند ۱۰ میلیونی منتشر کرد. دیگر همه می‌دانستند که مرتضی پاشایی در حال مبارزه با سرطان معده است.

کنسرت‌ها آغاز می‌شوند

دقیقا بعد از محرم و صفر سال گذشته بود که کنسرت‌های فراوان مرتضی پاشایی آغاز شد، انگار بیماری باعث شد تا او برخلاف انتظار، پرکارتر شود. مساله‌ای که مهدی کرد آن را رد می‌کند و می‌‌گوید: «قبل از اینکه مرتضی مریض شود ما تقریبا هر روز کنسرت می‌رفتیم، زمانی که مریض شد مجبور شدیم در ماه ۲ هفته را بابت شیمی درمانی بگذاریم و یک مقدار برنامه‌هایمان فشرده‌تر شده بود. قبلا مثلا در ماه ۱۵ تا برنامه می‌رفتیم، بعد از آن هم ۱۵تا برنامه می‌رفتیم. زمان هم داشتیم و استراحت هم می‌کردیم ولی مرتضی بعد از بیماری ناچار شد ماهی دو بار بابت شیمی درمانی‌اش بستری شود. شما اگر تاریخ کنسرت‌ها را نگاه کنید، همیشه در ۲ هفته فشرده کنسرت بوده و یک هفته استراحت بوده، شرایط برای‌مان خیلی سخت شد وگرنه قبلا هم همین تعداد کنسرت می‌رفتیم. اگر دقت کنید مرتضی یک دفعه دو هفته سکوت دارد و بعد دو باره ۲ هفته اجرا و همه می‌گویند چقدر کنسرت رفته! این است که خیلی به چشم می‌آید.»
البته این صحبت‌های کُرد با اطلاعاتی که از سایت‌های مرجع موسیقی درباره کنسرت‌های پاشایی به دست می‌آید، همخوانی ندارد. از مهر سال ۹۱ تا ابتدای اسفند ۹۲ مرتضی پاشایی دو کنسرت در تهران داشته که در روزهای ۲۹ مرداد و ۲ مهر ۹۲ برگزار شدند اما حجم کنسرت‌های او پس از اسفندماه ۹۲ در تهران که خبر بیماری او هم منتشر شده بود بسیار گسترده‌تر و بیشتر است، ۱۰ کنسرت در تهران در کمتر از ۶ ماه در سال ۹۳ و تعداد بسیار زیادی کنسرت در شهرستانها. فقط تعدادی از این کنسرت‌ها که در لیست سایت موسیقی ما درج شده‌اند، نشان می‌دهد چقدر این فاصله زیاد است. کرد اما می‌گوید: «من طی ۱۰ روز آینده سرم خلوت می‌شود و تاریخ شهرهایی را که رفتیم به شکل مستند به شما می‌گویم. ما از زمانی که آلبوم یکی هست منتشر شده تا امروز، تقریبا دویست و سی چهل تا کنسرت برگزار کردیم که فکر می‌کنم پنجاه پنجاه باشد. دو سال است آلبوم منتشر شده، یک سال است که مرتضی مریض است. نیمی از کنسرت‌های مرتضی پاشایی قبل از مریضی (محرم و صفر پارسال) بوده. سال گذشته وسط محرم و صفر متوجه شدیم مرتضی سرطان دارد. حالا شاید یکی از این دو نیمه سه چهار تا بالا پایین باشد ولی تعداد کنسرتهای قبل از سرطانش مشخص است و کنسرتهای بعدش هم مشخص. روزی که مرتضی سرطان گرفت، کلی قرارداد شهرستان داشتند خیلی‌هایشان را هم مجبور شدیم با آن وضعیت برویم، چون قرارداد داشتیم.»

گلایه پایانی

مدیر برنامه این خواننده از همکاران پاشایی گلایه می‌کند که به این شایعات دامن می‌زنند و از آنها می‌خواهد که دست از این کار بردارند: «رفقای ما، همکاران ما، دستشان درد نکند. جای اینکه بیایند عیادت مرتضی و به او روحیه بدهند برایش می‌زنند. امیدوارم روزی نرسد که اتفاقی که نباید بیفتد، بیفتد و دوباره همه سر و کله‌شان پیدا شود. در شرایطی که یک نفر مریض است و باید دستش را بگیرند، نمی‌گیرند، پایش را هم می‌کشند.»

 

منبع: تماشاگران امروز
برای دانلود فول آلبوم مرتضی پاشایی کلیک کنید.
خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!
علیرضا می گويد: پاسخ دادن

دیگه این گلایه های چه فایده داره

روحش شاد

mostafa می گويد: پاسخ دادن

وسه داداش مرتضی بهرتین خواننده فاتحه بفرسید این گلایه ها سودی نداره….. جز حاشیه برای خانواده عزیز مرتضی و دوستان و هواداراش…..

ارسال دیدگاه: