جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

استقبال از هیس در جشنواره مالاتیا ترکیه

استقبال از هیس در جشنواره مالاتیا ترکیه

پاپ موزیک –  فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» به کارگردانی «پوران درخشنده» و با حضور این فیلمساز ایرانی در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، در سه سانس مختلف در روزهای ۱، ۳ و ۵ آذرماه جاری (۲۲، ۲۴ و ۲۶ نوامبر ۲۰۱۴) در بخش رقابتی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مالاتیا MALATYA در شهر مالاتیا در کشور ترکیه به نمایش درآمد و مورد استقبال تماشاگران حاضر در این جشنواره و همچنین زنان خانه‌دار شهر مالاتیا قرار گرفت.

استقبال از هیس در جشنواره مالاتیا ترکیه

پس از نمایش فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»، جلسه پرسش و پاسخ این فیلم با حضور کارگردان آن در سالن‌های نمایش دهنده فیلم از جمله؛ سالن شماره ۲ پارک آوشار مالاتیا و سالن شماره ۲ یشیل سینمای شهر مالاتیا برگزار ‌شد و این فیلمساز سرشناس ایرانی به سؤالات تماشاگران حاضر در جشنواره پاسخ خواهد داد.

تعدادی از تماشاگران ترکیه‌ای که از دیدن این فیلم به وجد آمده بودند به «پوران درخشنده» پیشنهاد دادند و از این کارگردان ایرانی درخواست کردند که فیلمی با چنین موضوعاتی را در شهر مالاتیای ترکیه بسازد که در واقع دغدغه آنان نیز هست؛ تا فرزندانشان با دیدن آن، با این مسائل آشنا شده و از موارد این چنینی در امان باشند.

تعدادی دیگر از حاضران در سالن نمایش فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» نیز، معتقد بودند که این فیلم به خوبی به موضوعاتی حساس و مهمی درباره کودکان و نوجوانان پرداخته و کارگردان آن، در این زمینه وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است.

جشنواره فیلم مالاتیا با ریاست افتخاری «سلیمان کامچی» فرماندار شهر مالاتیا و با حضور بیش از ۱۰۰ فیلم بلند سینمایی، کوتاه داستانی، مستند و تجربی از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در چندین بخش رقابتی و غیررقابتی، جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها، برگزاری کارگاههای آموزشی هنر سینما، نمایشگاه عکاسی، نشست‌های تخصصی در مورد سینما، بزرگداشت سینماگران ترک «نجیب ساریچی» و «اُنال کوپل» و چندین بخش دیگر در روزهای ۳۰ آبان ماه تا ۶ آذرماه جاری (۲۱ تا ۲۷ نوامبر ۲۰۱۴) در شهر تاریخی و فرهنگی مالاتیا برگزار شد.

فیلم سینمایی  «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» در آخرین حضور بین‌المللی خود، در فوروم بین‌المللی سینمای نوین در شهر کلکته در کشور هندوستان به نمایش درآمد. این رویداد هنری که هر ساله همزمان با جشنواره بین‌المللی فیلم کلکته برگزار می‌شود؛ امسال نگاه ویژه‌ای به طیف‌های مختلف از تولیدات متأخر سینمای ایران داشت.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: