جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

اعلام مستندهای نامزد اسکار ۲۰۱۵

اعلام مستندهای نامزد اسکار 2015

پاپ موزیک – آکادمی اسکار ۹ آبان اعلام کرده بود امسال از میان ۱۳۴ فیلم به انتخاب نامزدهای اولیه اسکار ۲۰۱۵ دست خواهد زد.

اکنون اسامی ۱۵ فیلم بلند در حالی اعلام شده که منتقد هالیوود ریپورتر این فهرست را یکی از قوی‌ترین فهرست فیلم‌های بلند مستند در سال های اخیر می‌خواند و انتخاب از این میان را خونین و دشوار می نامد.

اعلام مستندهای نامزد اسکار ۲۰۱۵

فهرست نامزدهای انتخاب شده چنین است:

«هنر و قدرت» ساخته سم کولمن، مارک بکر و جنیفر گراوسمن؛ درباره  مارک لندیس که از مهارت های باورنکردنی جعل سازی خود استفاده می کند تا شاهکارهای هنری را راهی موزه‌ها و گالری‌ها کند.

«مورد علیه ۸» ساخته بن کوتنر و رایان وایت؛ پیگیری پنج سال دادگاهی که درباره ازدواج همجنس گرایان در لس آنجلس تشکیل شد.

«همشهری کخ» ساخته کارل دیل و تئا لسین؛ بررسی رابطه پول و دموکراسی.

«همشهری چهار» ساخته لورا پوتراس روزنامه‌نگار؛ درباره دیدار او با ادوارد اسنودن در هنگ کنگ.

«در جستجوی ویوین مه‌یر» ساخته جان مالوف یک شیکاگویی جوان که اولین بار عکس‌هایی از ویوین مه‌یر را کشف کرد.

«پسر خود اینترنت: داستان ایرون شوارتس» ساخته برایان کنپنبرگر درباره زندگی و کار اعجوبه برنامه نویسی و فعال حوزه اطلاعات ایرون شوارتس.

«تپه جودوروفسکی» ساخته فرانک پاویچ ؛ فیلمساز آلخاندرو جورودفسکی درباره این بحث می کند که چگونه رمان علمی تخیلی «تپه» نوشته فرانک هربرت را به پرده‌های نقره‌ای برد.

«ادامه بده تا به هدف برسی» ساخته ال هیکس استرالیایی درباره رابطه بین معلم موسیقی‌اش کلارک تری که استاد مسلم جاز است و جاستین کافلین نوازنده نابینای پیانو.

«تیم کشتار» ساخته دن کراوس؛ بررسی دیدگاه فیلمساز دن کراوس از گزارش‌های مربوط به جنایت جنگی که توسط ارتش آمریکا در افغانستان به وقوع پیوسته است.

«روزهای گذشته در ویتنام» ساخته روی کندی؛ درباره هفته های پایانی جنگ ویتنام و تلاش مردم برای فرار از این منطقه و حضور سربازان آمریکایی و دیپلمات‌ها و نقش کاخ سفید…

«خود زندگی» ساخته استیو جیمز درباره راجر ایبرت منتقد فقید سینما.

«شب در راه ماندگان» ساخته جسی ماس؛ درباره کشیشی که در شهر داکوتای شمالی درهای کلیسایش را به روی کارگران بیخانمان و در جستجوی کار باز می کند.

«نمک زمین» ساخته خولیانو ریبریو سالگادو و ویم وندرس؛ درباره زندگی سباستیانو پدر خولیانو ریبریو سالگادو که عکاس بود.

«قصه‌های گریم اسلیپر» ساخته نیک برومفیلد؛ تحقیقی درباره یک قاتل سریالی به نام گریم اسلیپر (خوابیده شوم) که به مدت ۲۵ سال در لس آنجلس دست به کشتار زد.

«ویرونگا» ساخته اورلاندو فون آینسیدل؛ نگاهی به پارک ملی آفریقایی به نام ویرونگا به تهیه کنندگی لئوناردو دی کاپریو.

این ۱۵ فیلم مستند به عنوان نامزدهای دور اول اسکار در این بخش معرفی شده اند و در مرحله بعد از این میان ۵ فینالیست این بخش در تاریخ ۱۵ ژانویه انتخاب و معرفی خواهند شد.

آکادمی اسکار هر سال مقرراتی برای این بخش دارد و این مقررات شامل این است که هر فیلم مستند باید حداقل ۴ بار در طی روز در دو شهر نیویورک و لس آنجلس اکران شده باشد. زمان اکران نیز باید بین ظهر تا ۱۰ شب باشد و از این میان یک نوبت نمایش، باید حتما بین ساعت ۶ تا ۱۰ شب اتفاق افتاده باشد.

شمار فیلم‌های شرکت کننده دوره گذشته اسکار ۱۴۷ فیلم بود. پردرآمدترین فیلم مستند امسال فیلم «آمریکا: دنیا را بدون او مجسم کن» بود که ۱۴ میلیون دلار به دست آورد. با این حال این فیلم از راه یافتن به فهرست اسکار بازماند.

فیلم‌هایی که به این بخش معرفی شوند می‌توانند در بخش های دیگری چون بهترین فیلم نیز خود را نامزد کنند.

اسامی نامزدهای فینالیست، ۱۵ ژانویه اعلام می‌شوند. اسکار امسال یکشنبه ۲۲ فوریه در دالبی تیاتر هالیوود برگزار می‌شود. این مراسم به صورت مستقیم از شکبه ای.بی.سی پخش می‌شود. میزبان امسال این مراسم نیل پاتریک هریس است.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: