جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

تشخیص بیماری قلبی بتهوون از تحلیل آثار او

تشخیص بیماری قلبی بتهوون از تحلیل آثار او

پاپ موزیک –  موسیقی بتهوون واقعاً از قلب او برمی‌خواسته است: محققان می‌گویند که این آهنگساز مشهور، احتمالا از آریتمی قلبی رنج می‌برده، و این موضوع در آثار او منعکس شده است. ضربان قلب ناهماهنگی که او حس می‌کرد-و حساسیت فزاینده او با توجه به ناشوا شدنش-عامل اصلی خلق شاهکارهایش بوده‌اند.

تشخیص بیماری قلبی بتهوون از تحلیل آثار او

دکتر زاکاری گلدبرگر، محقق سرپرست این مطالعه می‌گوید: “وقتی قلب شما بر اثر بیماری قلبی ناهماهنگ می‌تپد، این ناهماهنگی درواقع در الگوهایی قابل پیش بینی دیده می‌شود. ما فکر می‌کنیم که بعضی از این الگوها در موسیقی بتهوون قابل شنیدن هستند. او ممکن است حواس فیزیکی خود را در قالب آثارش قرار داده باشد؛ به عبارت دیگر، او نوعی آریتمی را در موسیقی به وجود آورده است.”

تا به حال بیماری‌های بتهوون، از جمله مشکل ناشنوایی‌اس، به خوبی مورد تحقیق و مطالعه قرار گرفته اند، اما دیگر مشکلات پزشکی او و علت مرگش، نامشخص باقی مانده است. محققان می‌گویند که شرایطی خاص ممکن است او را در خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار داده باشد. بتهوون احتمالا به آریتمی قلبی مبتلا بوده، شرایطی که در آن قلب بسیار تند، بسیار کند، یا با ضربانی نامنظم می‌تپد.
در زمان بتهوون هیچ تست قلبی وجود نداشت و محققان برای دریافت علائم این بیماری، موسیقی او را مورد مطالعه قرار داده‌اند. آن‌ها الگوی ضرباهنگ‌های موسیقی او را مورد بررسی قرار داده و متوجه شده‌اند که تغییرهای ناگهانی در گام‌ها و کلیدهای موسیقی بتهوون بسیار به الگوهای آریتمی قلبی شباهت دارد.

به عنوان مثال، در آخرین قسمت قطعه «String Quartet» که در بی-ماژور نواخته می‌شود، کلید موسیقی ناگهان به سی-ماژور تغییر پیدا می‌کند. این تغییر ناگهانی در ضرباهنگ که برای لحظه‌ای نفس را بند می‌آورد، می‌تواند با شرایط آریتمی مرتبط باشد.

سونات شماره ۲۶ بتهوون نیز از الگوی ریتمیک خاصی پیروی می کند. به گفته محققین، این سونات در زمانی خلق شد که بتهوون فشار شدید روحی را حس می‌کرده و استرس یکی از عوامل ابتلا به آریتمی قلبی است.

“پریا پورمند”

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: