جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

توضیحات و دلیل ممنوع الخروجی درخشانی

توضیحات و دلیل ممنوع الخروجی درخشانی

پاپ موزیک –  مجید درخشانی و پیروز ارجمند مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اتفاقات چند روز اخیر گروه ماه بانو توضیح دادند.

توضیحات و دلیل ممنوع الخروجی درخشانی

در دو روز گذشته خبر ممنوع‌الخروجی مجید درخشانی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت در رسانه‌های داخلی و خارجی منتشر شد که در خبرهای مختلف دلایل مختلفی برای این اتفاق ذکر شد.
مجید درخشانی در گفتگویی با اشاره به اینکه از چند هفته پیش برای ارائه پاره ای توضیحات فراخوانده شده بود، بیان کرد: هم من هم برخی از اعضای گروه «ماه بانو» در چند هفته گذشته برای ارائه توضیحاتی فراخوانده شدیم که محور همه پرسش‌ها درباره کلیپی بود که چندی پیش ما ضبط و در سایت یوتیوب منتشر کرده بودیم.
درخشانی دلیل ضبط کلیپ را اینگونه تشریح کرد: هدف ما معرفی گروه مان و موسیقی ایرانی بود و چون در آستانه چند کنسرت بودیم می‌خواستیم مخاطبان بیشتر با جنس کارمان آشنا شوند وگرنه اثر ما نه پیام سیاسی دارد و نه ما قصد همکاری با هیچ سایت و شبکه خاص را داشتیم.
وی با تاکید بر اینکه در این روند با وی محترمانه رفتار شده است، عنوان کرد: ما به دنبال معرفی و اشاعه موسیقی فاخر ایرانی به ویژه در فضایی که موسیقی های مبتذل بیشتر رواج یافته، بود.

سوءتفاهم‌هایی از سر ناآگاهی به برخی قوانین
و اما پیروز ارجمند مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در رابطه با مشکل پیش آمده برای این گروه موسیقی و مجید درخشانی گفت: سیاست دولت و وزارت ارشاد تعامل و همدلی با هنرمندان است و بیش و پیش از آنکه مقابل هنرمندان باشد در کنار آنها است. ما بر خود وظیفه می‌دانیم از حقوق هنرمندان دفاع کنیم و اگر هم جایی قوانین رعایت نشده است در فضای گفتگو محور و با حفظ شان و جایگاه هنرمندان و با توجه به روحیه آنها مواردی را تذکر داده و یا یادآوری کرده ایم.
وی ادامه داد: درباره مساله آقای درخشانی هم باید بگویم ایشان از استادان برجسته و شاخص موسیقی کشورمان هستند که در کنار بزرگانی چون محمدرضا لطفی در حفظ موسیقی ایرانی تلاش مستمری داشته‌اند. این موردی هم که برایشان پیش آمده یک اشتباه بر اثر ناآگاهی از برخی قوانین بوده است.
ارجمند با تاکید بر اینکه وی و گروهش فکر می‌کردند ساخت و انتشار این کلیپ منع قانونی ندارد، توضیح داد: ما با ایشان صحبت کرده و برخی نکات را هم گفتیم و راهنمایی‌های لازم را دادیم که هم اشراف آقای درخشانی به قوانینی از این دست بیشتر شود و هم از تکرار آن جلوگیری شود. آنچه مسلم است برای راهنمایی هنرمندان باید فضای گفتگو با حفظ شان آنها را دنبال کرد. آنطور که ما متوجه شدیم حتی اعضای گروه هم نمی‌دانستند انتشار اینترنتی این کلیپ منع قانونی داشته است.
مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد اضافه کرد: نکته مهمی که در این اتفاق برای ما روشن شد این بود که ما هم در دفتر موسیقی باید در ابلاغ قوانین شفاف تر عمل کنیم و مقررات را در سطوح مختلف بارها به سمع و نظر هنرمندان برسانیم. به طور مثال خیلی از هنرمندان ما نمی دانند همکاری با سایت «رادیو جوان» غیرقانونی است و حتی مشابهت نام آن با رادیو جوان سوءتفاهم‌هایی را ایجاد می‌کند. وقتی درباره این سایت به هنرمندان اطلاع رسانی کردیم بلافاصله قطع همکاری کردند.
این آهنگساز بار دیگر بر لزوم رعایت فضای گفتگو گفت: هنرمندان بزرگی چون مجید درخشانی سال هاست در زمینه تربیت خوانندگان و نوازندگان جوان کار می‌کنند و ما هم در حال پیگیری مشکل ایشان هستیم.
ارجمند در پایان تاکید کرد: ما هم نکاتی را در قالب گزارش ارائه دادیم و گفتیم که با یک تذکر خیلی مسایل حل می ‌شود اگر هم تخلفی بوده از سر ناآگاهی بوده است.

منبع:مهر

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: