جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

جزئیات بودجه فیلم سینمایی حضرت محمد

جزئیات بودجه فیلم سینمایی حضرت محمد (ص)

پاپ موزیک – فیلم سینمایی «محمد(ص)» یکی از پروژه‌های مهم سینمای ایران در سال‌های اخیر به شمار می‌آید. فیلمی که از نخستین روزهای تولیدش نگاه جامعه سینمایی را به خود جلب کرد و حرف و حدیث‌های فراوانی درباره بودجه میلیاردی‌اش در رسانه‌ها منتشر شد؛ اما هرگز رقم‌های اعلام شده از سوی دست‌اندرکاران فیلم تایید نشد.

جزئیات بودجه فیلم سینمایی حضرت محمد

گمانه‌زنی‌ها برای هزینه این فیلم ۳۰ میلیارد تومان بوده است. روز چهارشنبه اما اولین نشست خبری به کارگردانی مجید مجیدی در سالن کنفرانس شهرک پیامبر اعظم (ص) برگزار شد. رئیس هیات‌مدیره شرکت نور تابان اسپانسر این پروژه جزئیات بودجه فیلم سینمایی «محمد(ص)» را اعلام کرد.

صادقیان در این نشست مطبوعاتی با ارائه گزارشی از روند ساخت‌وسازهای لوکیشن فیلم و تجهیزاتی که برای تولید این کار خریداری شده، در مورد راه‌اندازی شرکت نورتابان گفت: «این شرکت به پیشنهاد رئیس وقت بنیاد مستضعفان آقای فروزنده در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد. برنامه کارهای این شرکت تولید فیلم سینمایی و آثار فاخر بوده است.» وی افزود: «ابتدا قصد داشتیم دکور پروژه «محمد(ص)» را در سوریه یا مراکش بسازیم؛ اما با این هدف که یک دارایی به کشور خودمان افزوده شود تا امکانی برای تولید فیلم‌های تاریخی و مذهبی باشد، شهرک پیامبر اعظم را در اتوبان تهران- قم بنا کردیم.» او هزینه‌ها را چنین بیان کرد: «هزینه ساخت شهر مکه ۱۴۱ میلیارد ریال، شهر مدینه با ۱۹ هکتار ۴۲ میلیارد ریال و ساخت‌وساز ساختمان اداری، ۱۲٫۲ میلیارد بوده است.» وی همچنین در مورد هزینه‌های فیلم گفت: «۳ میلیارد ریال هزینه فیلم‌نامه، ۶ میلیارد ریال هزینه مطالعات اجرایی، ۱۵۲ میلیارد ریال هزینه پیش تولید، ۳۱۰ میلیارد ریال هزینه تولید، ۱۵۱ میلیارد ریال هزینه پس از تولید فیلم «محمد(ص)» شده است.» او مجموع این هزینه‌ها را چنین بیان کرد: «در مجموع برای ساخت این فیلم ۶۲۳٫۳ میلیارد ریال هزینه شده است.»

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: