جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

خانه پدری عیاری اکران عمومی نمی شود

خانه پدری عیاری اکران عمومی نمی شود

پاپ موزیک –  “علی جنتی” گفت: فیلم «خانه پدری» با توجه به سه بخش خشونت بار خود که قابل اصلاح نبوده اکران عمومی نمی‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم معرفی برترین‌های پژوهش فرهنگی با اشاره به وضعیت اکران فیلم خانه پدری گفت:‌ من این فیلم را دیده‌ام البته شورای نظارت بر نمایش فیلم های سینمایی آن را تایید کرده اما به نظر من این فیلم به دلیل برخی از بخش‌های خشونت بار خود قابل اکران عمومی نیست.
وی افزود:‌ بر اساس قوانین و مقررات هیئت دولت فیلم های خشونت بار قابل اکران نیستند و به همین دلیل هم ما فکر کردیم که نمی‌توان خانه پدری را به اکران عمومی گذاشت.

خانه پدری عیاری اکران عمومی نمی شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت:‌ فیلم خانه پدری با وجود عدم قرارگیری در میان فیلم‌های مجاز برای اکران عمومی در حد محدودی در حوزه سینما به اکران خصوصی گذاشته می‌شود.
جنتی تصریح کرد: بخش خشونت بار فیلم خانه پدری که در آن پدری فرزند خود را زنده به گور می‌کند قابل اصلاح نبوده و در صورت اصلاح همه داستان از بین می‌رود بنابراین به دلیل غیر قابل اصلاح بودن این بخش فیلم خانه پدری اکران عمومی نمی‌شود.

از طرفی اکران رسمی فیلم «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری قرار بود از ۸ دی ماه آغاز شود اما تا فراهم شدن شرایط مناسب، به تعویق افتاد.

امیرحسین علم الهدی دبیر اجرایی گروه سینمایی هنر و تجربه در این زمینه نکاتی را مطرح کرده است که در ادامه می‌آید:

به نام خدا

نظر به اعلام رسمی مسئولین سینماهای آزادی، خانه هنرمندان و سینماسوره اصفهان مبنی بر عدم نمایش فیلم سینمایی «خانه پدری» به کارگردانی هنرمند ارزشمند سینمای ایران جناب آقای کیانوش عیاری علیرغم قرارداد قانونی نمایش فیلم‌های سینمای هنر و تجربه بدون هیچ محدودیت مضمونی فیلم‌ها در این سینماها و با توجه به اعلام شورای محترم پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایش این فیلم فقط در سینماهای هنر و تجربه، شورای سیاستگذاری سینمای هنر و تجربه جهت جلوگیری از خسارت مادی و معنوی به دلیل عدم امکان اجرای تعهدات خود حسب قرارداد با مالکان محترم این فیلم ، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند تا مهیا شدن شرایط مناسب و در خور شان نمایش این فیلم ارزشمند در سینماهای هنر و تجربه، نمایش این فیلم تا اطلاع ثانوی به تعویق می‌افتد.
.
بنابر این گزارش؛ پنجشنبه ۴ دی ماه اکران این فیلم در برخی سینماها آغاز شده بود.
این فیلم قرار بود با رعایت شرط سنی برای مخاطبان بالای ۱۶ سال در پردیس‌های کوروش، آزادی، موزه سینما، خانه هنرمندان، هویزه مشهد، سوره اصفهان اکران شود.
«خانه پدری» در بخش افق‌های نوی شصت و نهمین دوره جشنواره ونیز به نمایش در آمد.
داستان این فیلم روایت اتفاقی در خانواده‌ای است که راز سر به مهرش در طول ۶ نسل‌ مخفی می‌ماند و تاثیراتی در روند زندگی افراد خانواده می‌گذارد.
مهدی هاشمی، شهاب حسینی، مهران رجبی و نازنین فراهانی از بازیگران این فیلم هستند.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: