جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

لغو کنسرت چرا رفتی همایون شجریان

لغو کنسرت چرا رفتی همایون شجریان

پاپ موزیک – در حالی که بر اساس تبلیغات و اعلام قبلی، قرار بود همایون شجریان علاوه بر نوزدهم , بیستم دی ماه جاری نیز در بندرعباس کنسرت برگزار کند ولی دومین شب اجرای این برنامه لغو شد.

لغو کنسرت چرا رفتی همایون شجریان

مدیر اجرایی کنسرت همایون شجریان در بندرعباس، با تایید این خبر دلیل لغو شب دوم اجرای کنسرت را به فروش نرفتن بلیت اعلام کرد.
این در حالیست که کنسرت قبلی این هنرمند در بندرعباس ، سال ۹۰ در تالار آوینی برگزار شد و شجریان در دو شب و شش نوبت هنر خود را به مشتاقان موسیقی ایرانی در بندرعباس عرضه کرد.
فرید خرمی افزود: در اولین شب نیز که کنسرت در سالن فجر ورزشگاه تختی برگزار شد، تنها یک هزار و ۷۰۰ بلیت به فروش رفت و این در حالیست که سالن یاد شده حدود ۲هزار و ۵۰۰ نفر صندلی دارد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره قیمت بالای بلیت این کنسرت که بین ۳۰۰هزار تا ۷۰۰هزار ریال برای استفاده از این برنامه بر روی صندلی های پلاستیکی ورزشگاهی تعیین شده اظهار داشت:افزایش هزینه های گروه مانند جابجایی و اقامت و همچنین افزایش تعداد هنرمندان شرکت کننده در برنامه علت این افزایش قیمت بوده است.
خرمی در حالی افزایش هزینه ها را به عنوان دلیل بالا رفتن قیمت بلیت کنسرت ‘چرا رفتی ‘ اعلام کرد که نام یک شرکت معروف نیز به عنوان حامی مالی در تبلیغات آن به چشم می خورد.
همچنین پیش از این از سوی مسوولین موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اعلام شده بود که تورهای شهرستانی ‘چرا رفتی ‘با نگاه حمایتی برگزار می شود تا تعداد بیشتری از مردم از آن استفاده کنند. در اجرای جمعه شب ،همایون شجریان با همراهی، سهراب پورناظری به عنوان تکنواز کمانچه، حسین رضایی نیا و آئین مشکاتیان نوارنده سازهای ضربی، مهیار طریحی نوازنده سنتور، علی جعفری و تینا جامه گرمی نوازنده ویلن، سهراب برهمندی نوازنده ویولا، آتنا اشتیاقی نوازنده ویلنسل، آرین کشیشی نوازنده گیتار باس، سپند دادبه نوازنده عود و خورشید داد به نوازنده تار، ۱۱ اثر اجرا کرد.
در این اجرا قطعه های چه کسم من(مولانا)، همه هیچم(حسین منزوی)، کولی(سیمین بهبهانی)، دل به دل(هومن ذکاتی)، شتک(حسین منزوی)، در حصار شب(شفیعی کدکنی)،مردان خدا(آهنگ کیخسرو پورناظری/ شعر فروغ بسطامی)،چونی بی من(مولانا)، از عشق(آهنگ سهراب پورناظری)، درون آینه (حسین منزوی)، چرا رفتی(سیمین بهبهانی)، توسط همایون شجریان و همنوازان اجرا شد.
کیفیت نامطلوب صدا در دو طرف سالن و فروش بلیت در محل هایی که هیچگونه دیدی به سکوی اجرا نداشت از نقاط ضعف این برنامه بود.
با وجود نقاط ضعف یاد شده، هر یک از قطعات اجرا شده با تشویق و استقبال خوب مردم روبرو شد.
دومین مرحله تور شهرستان های کنسرت ‘چرا رفتی’ به تهیه کنندگی محمد حسین توتونچیان و موسسه فرهنگی هنری ققنوس، از اجرا در سالن فجر بندرعباس آغاز شده و در شهر های سمنان، اهواز، آبادان، اصفهان و زنجان ادامه پیدا می کند و همایون شجریان  ٢۵ دى ماه در سمنان روى صحنه خواهد رفت.

از طرفی نیز کنسرت «چرا رفتى» به خوانندگى همایون شجریان و آهنگسازى تهمورس پورناظرى که قرار بود ٨ بهمن ماه در سالن وزارت کشور برگزار شود، لغو شد.
محمد حسین توتونچیان تهیه کننده این کنسرت در این باره گفت : طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار بود اجراى کنسرت «چرا رفتى» بار دیگر ٨ بهمن ماه در تهران و در سالن وزارت کشور برگزار شود که على رغم عقد قرارداد کتبى و پرداخت کامل هزینه سالن و نه قسمتى از آن از چندماه گذشته، این روز توسط سالن وزارت کشور به برنامه دیگرى اختصاص داده شد.
مدیر موسسه فرهنگى هنرى ققنوس در ادامه گفت: در صورت امکان و مهیا بودن شرایط لازم، این کنسرت اسفند ماه در تهران برگزار مى شود.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: