جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

آخرین مطالب انجمن ورود به انجمن

  • هیچ پستی وجود ندارد.

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

مشکل بودجه حل شد کنسرت ها ارزان می شوند

مشکل بودجه حل شد کنسرت ها ارزان می شوند

پاپ موزیک –  مدیر کل دفتر موسیقی گفت:‌ مشکل بودجه حل شد و هم اکنون بودجه‌ای معادل ۲ میلیارد تومان برای خرید ساز، تجهیز کتابخانه و بازسازی سالن‌ها اختصاص و ۲ میلیارد نیز برای دستمزد رهبران و قراردادهای نوازندگان به ارکسترها داده می‌شود.

مشکل بودجه حل شد کنسرت ها ارزان می شوند

پیروز ارجمند که در حاشیه نشست جشنواره موسیقی استاد شهناز سخن می‌گفت در خصوص واگذاری و تنفیذ اعطای مجوز کنسرت‌ها به خود شهرستان‌های مربوطه گفت: تنفیذ به معنای واگذاری کامل کنسرت‌ها به شهرستان‌ها نیست نظارت دفتر موسیقی در این زمینه هم وجود خواهد داشت متأسفانه در گذشته دفتر موسیقی در بحث نظارت عملکرد خوبی نداشته و در حال حاضر هم در بخش‌هایی در این زمینه ضعیف هستیم. ما در واقع از تقاضای کنسرت شهرستان‌ها باخبر می‌شویم و خودمان آنها را پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: متأسفانه دفتر موسیقی در طول سالیان اخیر فقط و فقط تمام پتانسیل آن خرج اعطای مجوزها شده است. موسیقی کشور ما مشکلات زیادی دارد و نباید تمام پتانسیل آن صرف صدور مجوز شود. همیشه مدیران کل درگیر مجوز بوده‌اند ما در همین سال ۹۳، ۱۴۴۰ مجوز صادر کردیم و این رقم بسیار زیاد است و تمام انرژی مرکز موسیقی را می‌گیرد.

ارجمند با اشاره به لغو برخی از کنسرت‌ها در شهرستان‌ها گفت: دفتر موسیقی به غیر از یک کنسرت تا به حال هیچ کنسرتی را لغو نکرده است ما از حالا مجوزهای ۵ ماه بعد را اعطا می‌کنیم و این اتفاقی است که تاکنون موسیقی شاهد آن نبوده است.

پیروز ارجمند در ادامه با اشاره به ارزان‌سازی بلیط کنسرت‌ها نیز گفت: در بخش برگزاری کنسرت‌ها با شرکت‌ها و سالن‌ها به توافق رسیدیم که قیمت خوانندگان و شرکت‌ها به صورت گردشی در سالن‌های مختلف متفاوت باشند به عنوان نمونه حداقل و حداکثر قیمت بلیط‌ها کم می‌شود یعنی از کف ۱۰ هزار تومان بلیط‌فروشی آغاز می‌شود کنسرت‌ها نباید کالای لوکس فرهنگی باشند.

وی افزود: در همین راستا دو سالن فرهنگسرای بهمن و فرهنگسرای خاوران در جنوب تهران فعالیت خواهند کرد. ما در خصوص قیمت‌های بالایی که برخی از سالن‌ها برای کنسرت‌ها در نظر می‌گرفتند فعالیت‌هایی را انجام دادیم از جمله قیمت تالار وزارت کشور برای برگزاری کنسرت را که ۱۲۰ میلیون تومان بود به یک سوم رساندیم.

وی در خصوص آغاز اجراها در برج میلاد نیز گفت: کنسرت‌های پاپ از این پس در برج میلاد هم برگزار خواهد شد و در این زمینه هم هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

ارجمند ادامه داد: در زمینه اعطای مجوز به کنسرت‌های سنتی رشدی ۴ برابری و در خصوص اجراهای کلاسیک رشدی ۵ برابری را داشتیم.

وی در خصوص اعطای مجوز به آلبوم اولی‌ها نیز گفت: از این پس خوانندگانی که می‌خواهند برای بار اول مجوز بگیرند باید در شورای آزمون خوانندگی دفتر موسیقی شرکت کنند و به نظرم این اتفاق به کیفیت بهتری در زمینه ارائه موسیقی خواهد انجامید از این پس خوانندگان نیز حق اجرای پلی‌بگ در کنسرت‌ها را  ندارند.

ارجمندن در خصوص همکاری با نیروی انتظامی نیز گفت: کماکان در حال تدوین شیوه‌نامه مشترک هستیم که در این شیوه‌نامه هر یک از اجزای برگزاری کنسرت وظایف خود را خواهند دانست.

مدیر کل دفتر موسیقی در خصوص بودجه اختصاص یافته به ارکسترها نیز گفت: خوشبختانه مشکل بودجه از طرف سازمان برنامه و بودجه حل شد و هم اکنون بودجه‌ای معادل ۲ میلیارد تومان برای خرید ساز، تجهیز کتابخانه و بازسازی سالن‌ها اختصاص یافته و همچنین ۲ میلیارد دیگر نیز برای دستمزد رهبران و قراردادهای نوازندگان به ارکسترها داده می‌شود. رهبران ارکستر قراردادهای ۳ ماهه با ما امضا می‌کنند که در پایان هر ماه در صورت تأیید این قرارداد تمدید می‌شود در ارکستر ملی همکاری ما با آقای فخرالدینی قطعی شده و در ارکستر کل نیز با دکتر عسگری همکاری خواهیم کرد در مورد ارکستر سمفونیک در حال مذاکره با منوچهر صحبایی هستیم.
ارجمند ادامه داد: ارکسترها قطعاً به جشنواره موسیقی فجر می‌رسند و همچنین ارکستر صدا و سیما نیز به خوانندگی سالار عقیلی و رهبری نادر مرتضی‌پور در جشنواره حضور خواهند داشت.

منبع:فارس

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: