جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

ممنوعیت نمایش اکسودوس در مصر به دلیل نگاه صهیونیستی

ممنوعیت نمایش اکسودوس در مصر به دلیل نگاه صهیونیستی

پاپ موزیک – بعد از ممنوعیت نمایش فیلم «نوح» در مصر در پی اظهارات شیخ الازهر (که بالاترین مقام مذهبی سنی محسوب می‌شود) و نقد او از این فیلم، حالا فیلم «اکسودوس» که روایتی جدید از داستان حضرت موسی را به نمایش می‌گذارد از سوی مسئول نظارت بر آثار هنری مصر عبدالستار فتحی مورد انتقاد قرار گرفته است.

ممنوعیت نمایش اکسودوس در مصر به دلیل نگاه صهیونیستی

فتحی در مصاحبه با خبرنگاران محلی، صحت تاریخی فیلم «اکسودوس» را زیر سوال برد: “یکی از اشتباهات تاریخی مهمی که در این فیلم دیده می‌شود، این است که یهودیان اهرام مصر را می‌سازند. این فیلم موسی را نه به عنوان یک پیامبر، بلکه به عنوان یک ژنرال ارتشی به تصویر می‌کشد و علاوه بر آن، در فیلم «اکسودوس» مصریان باستان مانند گروهی از اراذل و اوباش دیده می‌شوند که دست به آزار و اذیت یهودیان صلح طلب می‌زنند. هیئت ما نمایش این فیلم را برای احترام گذاشتن به احساسات مصریان، ممنوع اعلام کرده است.”
امید می‌رفت که فیلم «اکسودوس» به سرنوشت فیلم‌هایی چون «نوح» و «راز داوینچی» دچار نشود و بتواند در سینماهای مصر به نمایش درآید؛ فیلم «راز داوینچی» نیز از سوی جامعه مسیحیان قبطی مصر مورد انتقاد قرار گرفته بود و نمایش آن ممنوع اعلام شد.
چندی پیش وزیر فرهنگ مصر جابر عصفور در بیانیه‌ای اعلام کرد که با وجود مخالفت‌های احتمالی از جانب چهره‌های مذهبی، از اکران فیلم «اکسودوس» حمایت خواهد کرد، اما حالا خود او به یکی از مخالفان این فیلم بدل شده است. او در مصاحبه‌ای بیان کرد: “این فیلم کاملا حقایق تاریخی ثبت شده را نقض می‌کند و نگاهی صهیونیستی از تاریخ را به نمایش می‌گذارد؛ این فیلم از نظر تاریخی اشتباه است و به همین دلیل ما اکران آن را ممنوع کرده‌ایم.”

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: