جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

پاسخ رشیدپور به اظهارات منصور پاشایی

پاسخ رشیدپور به اظهارات منصور پاشایی

پاپ موزیک – مصطفی برادر زنده‌یاد «مرتضی پاشایی» در واکنش به خبر انتشار رایگان مستند «رضا رشیدپور» درباره مرتضی پاشایی، این متن را در صفحه اینستاگرام خود قرار داده است:

«متأسفانه مدتی است از گوشه و کنار اظهار نظرها و قضاوت‌هایی در خصوص برادر عزیزم مرتضی پاشایی و خانواده و اطرافیان و حتی دوستدارن‌اش شنیده می‌شود. برخی از این صحبت‌ها به حدی سخیف و راوی آنها حقیر هستند که دل هر شنونده یا خواننده‌ای را به درد می‌آورد. این اظهارات تا جایی پیش می‌رود که حتی حریم خصوصی فرد را زیر پا گذاشته و به طرز غیرمحترمانه‌ای به خود اجازه هرگونه بی‌احترامی را می‌دهند.

پاسخ رشیدپور به اظهارات منصور پاشایی

اما در اینجا روی سخن من با فردی است که مدعی شده مستندی در مورد این هنرمند ساخته و قصد انتشار آن را به‌صورت رایگان در میان هواداران دارد. به‌راستی سوال اینجاست که چرا؟ آیا هیچ اسپانسر یا حامی مالی پشت پرده این اثر وجود نداشته و ندارد؟ پاسخ این است که از منابع موثقی مطلع شدیم که از طرف ایشان، مذاکراتی در خصوص فروش این اثر با مبالغ هنگفت به شرکت‌های پخش صورت گرفته بود.
چرا این‌گونه فرافکنی می‌کنیم؟ چرا شخص مدعی هر زمان که به دنبال همراه کردن احساسات مردم با خود است، به سراغ صفحه اجتماعی می‌آید و با مظلوم‌نمایی با نوشتن مطالب به دور از واقعیت دیگران را متهم به سوءاستفاده مالی کرده و خود را انسانی پاک‌طینت و بی‌نیاز به مال دنیا معرفی و با آبروی خانواده این هنرمند بازی می‌کند؟ آیا این در تعارض با هدفی که عنوان می‌کند نیست؟ آیا تولید و تکثیر و پخش فیلم با هزینه شخصی و بدون هیچ منفعت مالی از سوی ایشان پذیرفتنی است؟
اگر چنین است، ایشان را به گذشته‌ی نه‌چندان دور خودشان رجوع می‌دهم که مونولوگ‌های پنج دقیقه‌ای تولید و در آن به مطرح کردن دغدغه‌های خود پرداخته و آن را از صفحه شخصی‌اش در تعداد محدودی منتشر می‌نمود. آیا آن موقع نمی‌توانست این دغدغه‌های اکثراً اجتماعی را تبدیل به مستندی تأثیرگذار کند؟
حال آنکه خانواده هنرمند مرحوم اعلام نموده‌اند کلیه درآمد حاصله از فروش اثر، صرف امور خیریه خواهد شد و به این ترتیب خود و بینندگان این اثر را در امر خیر سهیم نموده‌اند. اقدامات دیگر خانواده هنرمند فقید مرتضی پاشایی مؤید این مطلب است که می‌توان به اهدای درآمد حاصله از آواهای پیشواز همراه اول به مبلغ ۱۸۷ میلیون به مرکز جامع سرطان اشاره نمود. آیا شما هدفی والاتر و بالاتر از این را دنبال می‌کنید؟ به‌راستی بیاییم یک‌بار برای همیشه دست از این شایعه‌سازی‌ها و دخالت‌ها در زندگی هنرمندان محبوب‌مان برداریم و اینقدر ساده دیگران را قضاوت نکنیم.»
رشیدپور اتهام حضور اسپانسرهای مالی برای این فیلم مستند را پس از چند ساعت در صفحه شخصی اش داد.

  •  سه شنبه در اینستاگرام رشیدپور و پاشایی چه گذشت؟

پس از انتشار متن مصطفی پاشایی در اینستاگرام، رشیدپور خیلی سریع از فرصت استفاده کرد و پاسخی حقوقی به برادر زنده یاد پاشایی داد: «خواهش می کنم خودتان را جای من بگذارید. در حالی که من به احترام طرفداران مرتضی و هم چنین حرمت موی سفید خانواده اش، از حق خودم گذشته و بر هزار حرف نگفته چشم پوشیده و تصمیم به سکوت گرفته ام، برادر آن مرحوم فرصت را مناسب دیده و برای غلبه بر جو منفی پول دوستی و… پستی در اینستاگرام خود گذاشته و من را حقیر خطاب کرده است. اظهاراتم را سخیف دانسته و ادعا کرده که اطلاع موثق دارد که من خیال (!!!!!) داشتم مستند سیب را به قیمت هنگفت به یک شرکت پخش بفروشم!!! و لابد از نظر این جوان عزیز آن شرکت پخش هم احمق مطلق است که هم به من پول هنگفت بدهد و هم مستند را رایگان بدهد دست مردم!!! متاسفانه از تصمیم من برای سکوت سوء استفاده کردند.

  • ای کاش صادقانه به مردم می گفتند که تصمیم گرفته اند از این راه پول درآورند و صرف کار خیر کنند و به هیچ کس هم ربطی ندارد. ولی می بینید که آنها بد کردند.
    حالا دیگر بحث کاسبی نیست. بحث آبروی من هم هست. جوان عزیز… مصطفی خان پاشایی… من به شما هشدار می دهم که اگر تا ببست و چهار ساعت آینده نام آن مرکز خیالی که قرار بوده پول هنگفت به من بدهد را فاش نکرده و اثبات نکنید از شما به مراجع قضایی به جرم تهمت و افترا شکایت خواهم کرد. به شرف فاطمه زهرا قسم میخورم که اگر تا بیست و چهار ساعت نتوانید گفته هایتان را ثابت کنید درس بزرگی به شما خواهم داد. یا علی»
    پس از این پاسخ، مصطفی پاشایی پست قبلی را از اینستاگرام برداشت و با لحنی به مراتب آرام تر و مهربانانه تر سعی کرد رشیدپور را از تهدیدش بازدارد و نوشت:« هنرمند عزیز جناب آقای رشید پور ، در خصوص مطلبی که در مورد بنده مرقوم فرمودید لازم میدانم توضیحاتی در مورد مطلبی که به دلیل سوء تفاهم پیش آمده از سوی شما ، مجبور به حذف آن شدم ، توضیحاتی را عرض کنم ، کاش به مطلب بنده دقت بیشتری می فرمودید که در بخش اول جملات من از کلماتی که شما به عنوان توهین به خود از آن نام بردید به هیچ عنوان منظور نظر جنابعالی نبودید که به دلیل برداشت نادرست اینگونه تلقی فرمودید ..در خصوص بخش دوم مطالب بنده نیز باید بگویم اگر دقت کرده باشید به هیچ وجه نامی از شما نبرده و نمی برم اما متاسفانه این برداشت نادرست از سوی شما صورت گرفت که به این وسیله لازم دیدم ابهامات بر طرف گردد.»
  • اصل داستان چیست؟

مدتی پیش تیزری با حضور «رضا رشیدپور» مجری معروف تلویزیون در فضای مجازی منتشر شد که در آن گوشه‌هایی از گفت‌وگوهای او با خانواده زنده‌یاد پاشایی و دوستان و همکاران‌اش گنجانده شده بود. خود رشیدپور هم در این تیزر حاضر بود و درباره آن توضیح می‌داد؛ مستندی به نام «سیب» که بنا به اعلام رشیدپور قرار بود به صورت رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد.
پس از این ماجرا، ناگهان اخباری منتشر شد مبنی بر ساخت مستندی با عنوان «آقای خاص» که کارگردان دیگری داشت به نام «شاهین صمدپور» و در صفحات نزدیکان زنده‌یاد پاشایی درباره آن صحبت می‌شد. تصویری از برادر مرتضی و کارگردان اثر هم در فضای مجازی منتشر شد، همراه با این خبر که: «مستند مرتضی پاشایی – در این مستند به همه ابهامات در خصوص حاشیه‌ها پاسخ داده خواهد شد. این مستند به علایق خاص و خاطرات اطرافیان، دوستان و هنرمندانی که با مرتضی در رابطه بودند، می‌پردازد.» پس از آن هم تأکید می‌شد که این تنها مستند رسمی درباره مرتضی است. مشخص بود که این متن‌ها و تصاویر در تقابل با مستند رشیدپور منتشر می‌شوند.
عموی مرتضی پاشایی هم با خبرگزاری ایرنا مصاحبه کرد و گفت: «تولید این مستند غیرقانونی است. خانواده مرتضی اجازه ساخت این فیلم مستند را صادر نکرده و هرگونه اقدامی در این خصوص غیرقانونی است.»

  • پاسخ رشیدپور

رضا رشیدپور، مجری، تهیه‌کننده ، کارگردان و بازیگر تلویزیون و سینما در آخرین استاتوس فیس بوکی خود نسبت به اظهارات اخیر منصور پاشایی، عموی مرحوم مرتضی پاشایی درباره مستند “سیب” واکنش نشان داد.

رشیدپور در این استاتوس فیس بوکی در پاسخ به اظهارات اخیر منصور پاشایی که در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها مدعی شده بود که ساخت این مستند توسط رضا رشید پور و انتشار تیزرهای آن در فضای مجازی غیر قانونی است.

رشیدپور در این استاتوس فیس بوکی نوشته است:

«به نام خدا

جناب منصور پاشایی عزیز

عموی محترم مرتضای نازنین

در دفتر کارم نشسته بودم و منتظر بودم تا زنگ دفتر به صدا درآید تا حضرتعالی را طبق قرار قبلی ملاقات کنم که با کمال تعجب به جای روی ماه شما خبری داغ را در رایانه ی روی میزم و در فضای مجازی تماشا کرده و حیرت زده شدم .

حتما به خاطر دارید که پریشب با من تماس گرفتید و فرمودید که تیزر مستند “سیب” بسیار حرفه ای و جذاب شده و اظهار محبت فراوان فرمودید و البته یک نگرانی کوچک هم داشتید . فرمودید که هنرمند متعهد و سرشناس کشورمان جناب سید جواد هاشمی عزیز هم برای ساخت یک مستند مشابه مستند “سیب” کلی سرمایه گذاری کرده و اگر ما سیب را رایگان پخش کنیم حتما سوژه می سوزد و سید جواد عزیز نمی تواند مستند خودش را در شبکه نمایش خانگی بفروشد و ضرر می کند .

بنده عرض کردم مگر قرار است ایشان بفروشند که فرمودید “بله” و من گفتم که دستور بدهید تا بدانم چه کمکی از دست من بر می آید؟

فرمودید که چون فعلا فرصت ندارید به زودی به دفتر من تشریف خواهید آورد تا تعیین کنید که کدام اسرار در مستند سیب به رایگان افشا شود و کدامیک برای فروش باقی بماند . من هم اطاعت کردم .

اما امروز در دفتر کارم منتطر حضرتعالی بودم که ….

علیرغم میل باطنی باید عرض کنم که ظهر امروز همان شرکت پخش ویدیویی که مستند جنجالی قبلی جناب هاشمی به نام “برزیل” را می فروشد نماینده ای به دفتر من فرستاد و پرسید که راش هایم را چند می فروشم که پایم را کنار بکشم . کلا منظورش این بود که شرافت و حیثیت من را چند میلیون تومان می تواند بخرد ؟!

من عرض کردم که تمام مستند را به رایگان تقدیم خودتان می کنم . چون تا به حال از این راه پول در نیاورده ام . فرمودند که با حضرتعالی مذاکره کرده و به من اطلاع می دهند که راش ها را خدمتتان بفرستم که البته وسط جلسه یواشکی پیامکی هم به کسی فرستادند .

جناب پاشایی عزیز یادتان هست که در دفتر من و در مقابل دوربین من چگونه علیه آن جامعه شناس محترم برافروخته شده بودید و می فرمودید که دوست دارید تندترین جملات را علیه ایشان بگویید چون به شما بی احترامی کرده؟! یادتان هست ؟

راست می گویید . بی احترامی کار بسیار زشتی است مخصوصا اگر از جانب کسی باشد که خودش را نماینده تام مرتضای عزیز بداند . شما هم بی احترامی فرموده و هم تهمت و افترا زده و هم قضاوت کرده و هم برای مردم تعیین تکلیف کرده اید . خودتان را جای من بگذارید و به من بگویید چگونه با شما سخن بگویم که هم احترامتان را نگاه داشته باشم و هم پاسخ هتاکی و افترا را داده باشم ؟ حداقل به این چند پرسش من پاسخ بفرمایید :

۱- چگونه مستندی که در آن تمام اعضای خانواده پاشایی با میل و رغبت حضور پیدا کرده و مقابل دوربین ابراز لطف فرموده و تا پاسی از شب در اتاق کار من دردودل کرده اند می تواند غیر قانونی باشد ؟!!!

۲- چگونه مستندی که حتی نام آن را برادر مرتضی انتخاب کرده و عکسهای خصوصی آن مرحوم نازنین را پدرش در اختیارم قرار داده و اولین مصاحبه کننده اش مدیر برنامه های قانونی مرتضی بوده می تواند غیر قانونی باشد ؟

۳-حالا که شما همه چیز را با محک فروش می سنجید بفرمایید که چگونه من و گروهم به دنبال منفعت شخصی و مالی هستیم در حالی که این مستند قرار بود رایگان پخش شود ؟؟؟!!!

۴- چگونه مستندی که حاصل اشک و اراده نزدیک ترین دوستان مرتضی در تلویزیون و سینما و … است و از لیلا بلوکات عزیز تا روزبه نعمت اللهی و از آزاده نامداری تا مهدی کرد در آن مهمترین خاطراتشان از مرتضی را بازگو می کنند می تواند منفعت طلبانه باشد ؟؟؟!!!

۵-چگونه دوربین این مستند غیر قانونی به فضا های کاملا کنترل شده ی مراسم چهلم مرتضای عزیز نفوذکرده و در کمال امنیت و آرامش و در هماهنگی قابل تقدیر با حضرتعالی به ضبط این تصاویر غیر قانونی پرداخته است.

۶- و …

جناب منصور پاشایی عزیز آبرو و حیثیت مفهومی نیست که پس از فوت مرتضای نازنین اختراع شده و تنها متعلق به خانواده حضرتعالی باشد احتمالا دیگران هم از این نعمت الهی برخوردار هستند حالا کم یا زیاد.

به هر حال برازنده شخصیت حضرتعالی نیست که اینگونه بی محابا بر آبروی دیگران بتازید.

مملکت قانون دارد و غیرقانونی بودن یک مستند را قانون تشخیص می دهد نه حضرتعالی!

قانون را هم به حساب نیاوریم فروختن یا نفروختن یک مستند دلیل قانونی یا غیر قانونی بودن آن نیست.

به مقدساتم قسم که اگر اینگونه بی پروا و دور از اخلاق و انصاف سخن نمی گفتید هرگز این چند خط را نمی نوشتم تا خاطر شریفتان مکدر شود و صد البته اگر به حرمت پدر و مادر غم دیده ی مرتضای نازنین نبود بیشتر از این هم حرف برای گفتن داشتم.به هر تقدیر برای حضرتعالی آرزوی سربلندی و سعادت دارم.

ایام عزت مستدام

رضا رشیدپور

بیست و هشتم دی ماه نود و سه »

  • کار به کجا خواهد کشید؟

این روزها تلفن همراه رضا رشیدپور از دسترس خارج شده و کسی نمی‌تواند با او تماس بگیرد. سید جواد هاشمی هم هیچ پاسخی به صحبت‌های رضا رشیدپور نداده. صمدپور هم فیلم می‌گیرد و مصاحبه می‌کند. مشخص نیست که آیا «سیب» رشیدپور منتشر خواهد شد یا نه.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!
رضا می گويد: پاسخ دادن

بابا ول کنیدتوروخدا.شماهم مثل برای تیراژو …میریددنبال اینگونه اخبار.مرتضی احمدی کو؟مشفق عزیزکو؟!!!اینجوری باشه همتون میلیلدرید ما پله

mostafa می گويد: پاسخ دادن

آقا مصطفی حق باشماست….. من داداشم از دست دادم میفهمم….. بعضیا اینطوری ان ولی کش دادن اینا بدرد نمیخوره …. خدا بردرتونا رحمت کنه

mostafa می گويد: پاسخ دادن

بسپارید به خدا خدا ادبشون میکنه

mostafa می گويد: پاسخ دادن

وسه اقا مرتضی هرکاری بشه کمه وسه خواننده مردمی….. من به شخصه با ترانه هاش زندگی کردم….. صداش آرامبخشه…. اگه وسه تشیع جنازه اش نبودید لاقل برید تو خبرگزاری سایتها و جمعیت را نگاه کنید ….. مردم عاشق صداقت و بزرگی خواننده هستن …… همیشه قابل احترام و در قلب همه هست…… هرکسی به ایشا و خواننده اش توهین کنه حالا به هر نحوی حقارت خودشا میرسانه و بس….

ارسال دیدگاه: