جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

کارگردانان به رئیس جمهور نامه نوشتند

کارگردانان به رئیس جمهور نامه نوشتند

پاپ موزیک –  کانون کارگردانان سینمای ایران در نامه ای سرگشاده به حسن روحانی رییس جمهور نسبت به وضعیت فرهنگ و هنر و به خصوص سینما ابراز نگرانی کرده است.

کارگردانان به رئیس جمهور نامه نوشتند

متن این نامه به شرح زیر است:

«ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

برآنیم تا در مسیر رسیدن به اعتدال فرهنگی برعهدمان با شما بمانیم.. کمتر از دوسال پیش، برآمدن شما از انتخابات ریاست جمهوری ، همراه با حمایت حداکثری اهل هنر، امید گشایش را به خصوص در ما سینماگران برانگیخت. با شما همراه شدیم و همراه ماندیم … اما این روزها نگرانیم .. نگرانِ امنیت صنف و حرفهِ مان که از جوانب مختلف گرفتار هجمه گروه های قلیلی شده است که دیدگاه های سلیقه ای شان را قانون می شمارند و نگاه های متفاوت ازخود را برنمی تابند و برای اهالی سینما، با وجود رعایت همه چهارچوب های قانونی، هرروز سد و قائله ای در راه ارتباط با مخاطبین حرفه فراهم می کنند. موج فراگیر احساس عدم امنیت حرفه ای را در اقشار مختلف همکاران مان می بینیم و نگرانیم چرا که خطر تبدیل تدبیر و همراهی را به بی عملی و بی تفاوتی و امید گشایش فرهنگی را به یأس و انفعال و گم کردن مسیرِ تعالی، در گذشته و دراین مسیر مشترک، به تجربه دریافته ایم.

جناب آقای رئیس جمهور

ما نگرانیم، چراکه می بینیم وعده های گشایش و تساهل و امید به آینده، در باور اهالی سینما، غالباً به درهای بسته و سدهای نهاده در راهی ختم شده که روز به روز گسترده تر و قطورتر می شوند و نمایندگان عالی و مباشران محترم و قانونی شما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – اگر نگوئیم رضایتمندانه – در برابر این هجمه ها به دفعات سر و شانه خم کرده اند.
در حفظ حقوق حرفه ای مان به مرجعیت نهاد متولی فرهنگ کشور در مهمترین پایگاه های قانونی میان ما و شما، یعنی شوراهای پروانه ساخت و نمایش، پای بندیم .. اما نگرانیم، چراکه قریب به اتفاق اهالی سینما را بیشتر از مسئولان عالی ذیربط درگیر حفظ اعتبار و اقتدار این نهادها، درمقابل سلیقه های سیاسی نشسته برجای قانون می بینیم. و شاهدیم که تزلزل، دوگانگی بیان و عمل و تسلیم های مکرر مسئولان عالی فرهنگی راه را بر بی هویتی و بی اعتباری این نهادهای قانونی گشوده تر کرده و باعث شده هر روز مدعی جدیدی، با نقاب دلسوزی و وابستگی به حوزه ها و سازمان ها و سلیقه های قدرتمند و آشکار و پنهان قدرت های در سایه، برافزودن بندی جدید بر دست و پای سینمای ایران، اهتمام ورزد.
همراهی دلسوزانه اهالی سینما در دوران تصدی مسئولان جدید فرهنگی، گواه برآن بوده و هست که ما و شما ، چشم انداز مشترکی داریم که در سایه قانون اساسی چاره ای جز اهتمام به تنوع و تکثر در پیمودن مسیر رو به تعالی فرهنگی کشور و ملت مان نداریم. می خواهیم دراین راه بمانیم ، اما از سیطره سلیقه ها و قدرت های پنهان و آشکاری که بازگشت دوران تک صدایی را در سر می پرورانند ، و از عدم قاطعیت همراهان شما در مبارزه با این مهم نگرانیم.

رئیس جمهور محترم

گفته های موجز و روشن جنابعالی در رابطه با هنر و هنرمند و نقش دولت در تحکیم رابطه فرهنگی و حفظ امنیت صنفی هنرمندان از یادمان نرفته و نخواهد رفت و محترمانه می خواهیم که مسیر مشترک مان را با تکیه و عمل به آنها هموار گردانید. چراکه ادامه وضعیت موجود و تداوم نشانه های عدم توجه قانونی و کافی به امنیت شغلی و اقتصادی اهالی سینما، خطر برآمدن شکافی را دراین مسیر می دهد که ادامه همراهی و هم رأیی را با مشکل روبرو خواهد کرد.

موفقیت جنابعالی را در انجام مسئولیت های پیش رو از خداوند متعال خواستاریم.»

منبع:ایرنا

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: