جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

سخنان اعضا آریان پس از انتشار آلبوم خداحافظ

The Arian Band Goodbye سخنان اعضا آریان پس از انتشار آلبوم خداحافظ

اخبار موسیقی – پنجمین آلبوم گروه آریان با نام «خداحافظ» بعد از مدت‏ها انتظار و مطابق وعده شرکت ترانه شرقی، با شعار «لطفا کپی نکنید» در بازار موسیقی منتشر شد. این آلبوم پر حاشیه پس از کش و قوس‏های فراوان، با باقی مانده اعضای گروه آریان یعنی «علی پهلوان»، «پیام صالحی»، «شراره فرنژاد»، «سیامک خواهانی»، «ساناز کاشمری» و «علیرضا طباطبایی»، تحت امتیاز شرکت ترانه شرقی به مدیریت محسن رجب‏پور به صورت همزمان در تهران و شهرستان توزیع شد تا گروه آریان بعد از پانزده سال فعالیت در حوزه موسیقی به کار خود پایان دهد.

سخنان اعضا آریان پس از انتشار آلبوم خداحافظ

  • سیامک خواهانی: از خداحافظی آریان متاسفم

حالا دیگر همه می‏دانند که آریان با انتشار آلبوم «خداحافظ» که در واقع به عنوان عیدی، به هواداران گروه آریان وعده داده شده بود، با طرفداران خود خداحافظی کرد هر چند که «سیامک خواهانی» معتقد است پرونده آریان همیشه باز است و هر لحظه امکان دارد که یک همکاری جدید دوباره اتفاق بیفتد. سیامک که این روزها روی آلبوم شخصی خود کار می‏کند درباره خداحافظی آریان گفت: «قبلا هم گفته بودم که آریان جزئی از زندگی من است و متاسفم ازینکه به این نتیجه رسید.» خواهانی در ادامه از همه کسانی که دوست دارند فعالیت‏های هنرمندان ادامه پیدا کند درخواست کرد که آلبوم را به صورت مجاز تهیه کنند: «از همه خواهش می‏کنم که اگر هنر را دوست دارند، هنرمند باشند و آثار موسیقی را کپی نکنند.»

  • علی پهلوان: نمی دانم در آینده چه خواهم کرد

«علی پهلوان» که نتوانست برای انتشار این آلبوم در ایران حضور پیدا کند اعلام کرد که بعد از این آلبوم، با این شرایط آریان کنسرتی نخواهد داشت: «مطمئنا به پایان رسیدن آریان اصلا اتفاق خوشایندی برای من نیست. الان هم واقعا نمی‏دانم در آینده چه خواهم کرد و فقط می‏توانم بگویم حیف!» او که خودش سال پیش یک سینگل ترک آماده و منتشر کرد، از هزینه کار به نسبت درآمد آن گله داشت و در این‏باره گفت: «البته کپی نکردن آلبوم موسیقی فقط برای آریان نیست و بهتر است مردم آن را در مورد همه انجام دهند چون باعث می‏شود موزیسین‏های ما با خیال راحت‏تری بتوانند کار کنند.»

  • شراره فرنژاد: این یادگاری ماست

«شراره فرنژاد»، سازنده دو قطعه آلبوم، حسش را از انتشار این آلبوم و در پی آن خداحافظی گروه آریان، خوشایند توصیف نکرد و از این بابت ابراز ناراحتی کرد. فرنژاد ترجیح داد درباره فعالیت‏هایش در خارج از گروه آریان فعلا حرفی نزند و همه چیز را به آینده موکول کرد و در ادامه حرف‏هایش مردم را به خریدن آلبوم تشویق کرد: «من از تمام کسانی که گروه آریان را دوست دارند خواهش می‏کنم که این آلبوم را به صورت مجاز خریداری کنند؛ اینطوری هم می‏توانند اریجینال آن را داشته باشند، هم عکس‏ها و اطلاعات مربوط به آلبوم را ببینند و هم اینکه می‏توانند آن را به عنوان یک یادگاری از طرف ما داشته باشند.»

  • ساناز کاشمری: هم خوشحالم و هم ناراحت

«ساناز کاشمری»، یکی از هم‏خوان‏های گروه آریان هم، حس خود را از انتشار این آلبوم احساس دوگانه‏ای توصیف کرد که نوعی غم و شادی توامان را شامل می‏شود و در این‏باره گفت: « آلبوم خداحافظ بعد از سه سال بالاخره منتشر شد که طبیعتا باید خبر خوبی برای ما باشد اما از طرفی این آلبوم قرار است آخرین همکاری اعضای گروه آریان با یکدیگر باشد و بهتر است طرفداران بدانند که اگر قرار به سختی باشد، برای خود ما از همه سخت‏ تر است.» ساناز که در غیاب علی پهلوان، وظایف بیشتری را برعهده داشت، از این به بعد قرار است کارهای خود را به صورت انفرادی دنبال کند و در همین راستا یک همکاری مشترک هم با «امیر تفرشی» داشته است. او درباره شعار آلبوم معتقد است: «آثار هنری با زحمت و هزینه زیادی تولید می‏شوند، به همین دلیل اگر از هنرمندان حمایت نشود، نمی‏توانند راه خود را ادامه دهند. مردم ما که انقدر هنر و هنرمند را دوست دارند، باید به آن احترام بگذارند و حقوق هنرمندان را ضایع نکنند.»

  • پیام صالحی : این آلبوم هرگز به معنی خداحافظی همیشگی من نیست
«پیام صالحی» خواننده گروه آریان، در روز انتشار آلبومی که با عنوان «خداحافظ» به بازار آمده، اعلام کرد که این آلبوم هرگز به معنی خداحافظی آن‌ها نیست و به زودی با اتفاقاتی غافلگیرکننده شاهد ادامه روند فعالیت‌های موسیقی آن‌ها خواهیم بود. پیام صالحی که این روز‌ها برای انجام برخی امور کاری در آمریکا به سر می‌برد، در گفتگویی تلفنی در روز انتشار آلبوم جدید آریان «خداحافظ»، اعلام کرد که عنوان این آلبوم به معنای خداحافظی نیست. او از اتفاقات و اخباری مهم در آینده‌ای نه چندان دور خبر داد. پیام صالحی در ابتدای صحبت‌هایش گفت: «آریان مثل بچه من است و همه دوران جوانی و نوجوانی‌ام را با آن گذراندم. همه آرزوهای من با آریان محقق شد و ما در آن سالهای ابتدایی، جاده صاف کن موسیقی در کشور بودیم که توانستیم راهی را باز کنیم تا خیلی‌ها امروز بتوانند در این راه قدم بردارند و فعالیت هنری کنند.»
این خواننده درباره ادامه فعالیت های گروه هم گفت: «به خودم بابت همه آن سال‌ها افتخار می‌کنم و خوشحالم. راستش را بخواهید امروز بعد از برگزاری تعداد زیادی کنسرت در ایران و سراسر جهان و روزهای خوب زیادی که با این گروه و خاطراتش داشتیم، فقط از یک موضوع ناراحت و غمگینم و آن هم اینکه من امسال تمام سعی‌ام را کردم که بتوانم این گروه را نگه دارم و فعالیت‌هایش جاری باشد و بتوانیم همچنان خاطره سازی کنیم. اما فقط خواست و تلاش من کافی نبود و در این بازی من تنها بودم و دیگر دیر شده بود.»
پیام صالحی اعتقاد داشت: ‌ «درباره شرکت ترانه شرقی و تهیه کننده آلبوم و آقای رجب‌پور و آلبوم و علی پهلوان و بقیه اعضای گروه هم حرف‌های زیادی داشتم و دارم. ولی چون همه چیز بر این اساس است که وانمود شود که بعد از این آلبوم دیگر قرار نیست آریان حیات هنری داشته باشد، من از آقای رجب‌پور و بقیه همکارانشان در شرکت ترانه شرقی با تمام قلبم تشکر می‌کنم. انشاالله به محض آغاز اطلاع رسانی درباره آینده کاری‌ای که قرار است اتفاق بیفتد، همه به یک نتیجه مهم خواهیم رسید که رسم زمانه همیشه اینطور نمی‌ماند و هنر و هنرمند همیشه می‌تواند شروع دوباره‌ای را تجربه کند. من دلم را صاف کرده‌ام و این روز‌ها حال خوبی دارم و انتشار این آلبوم را هر چند با این همه سال تاخیر، به فال نیک می‌گیرم. هنر و هنرمند همیشه در طول تاریخ قضاوت شده‌اند و اصلا اینگونه نیست که با پنج سال و ده سال، خدشه‌ای روی رزومه کاری یک گروه یا یک فرد بیفتد. این راه ۱۵ سال پیش شروع شده و امروز با انرژی هواداران گروه آریان، انگار بار دیگر ما متولد شده‌ایم و این آغازی خواهد بود برای دور جدیدی از فعالیت‌های ما و من همه تلاشم این است که همه اعضای آریان را بار دیگر کنار هم جمع کنیم و به زودی اتفاقی می‌افتد که این حرف من به همه ثابت خواهد شد.»
این خواننده که فعالیت‌های فردی خود را نیز با انتشار آلبوم «حس» از چند سال قبل پیش برده، در انتهای صحبت‌هایش  گفت: «آلبوم خداحافظ را به عنوان یادگاری بعد از ۱۵ سال فعالیت به طرفداران آریان تقدیم می‌کنیم و آن‌ها مطمئن باشند که این آلبوم هرگز به معنی خداحافظی همیشگی من نیست. به زودی و تا اواسط سال آینده اتفاقات خوبی قرار است رخ دهد و به زودی بر می‌گردم و بیشتر و بیشتر اطلاع رسانی می‌کنم.»
  • و بالاخره خداحافظ

آلبوم «خداحافظ» شامل ۱۱ قطعه است که هشت قطعه آن از ساخته‏ های «علی پهلوان»، دو قطعه از ساخته‏های «شراره فرنژاد» و یک قطعه هم از کارهای «سیامک خواهانی» است. «شهاب حسینی»، «فرشاد فارسیان» و «سعید مدرس» در غیاب «نینف امیرخاص» وظیفه تنظیم قطعات آلبوم را به عهده داشته‏اند و «امیر تفرشی» هم قطعات را میکس و مستر کرده است.
«فرزاد فخرالدینی» و «بابک صفرنژاد» نوازندگان حرفه‏ای گیتار الکتریک و هارمونیکا (سازدهنی) هم به عنوان نوازنده مهمان در این آلبوم حضور دارند. این آلبوم مثل همیشه با حمایت LG منتشر شده و توزیع کننده آن شرکت هنر اول است.

منبع:موسیقی ما

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!
وحید قشلاقی می گويد: پاسخ دادن

به نظر من سایت عالی هستش مرسی از سایت خوبتون اگه امکان داره آهنگ های جدید رو آپ لود بزارید ممنون از سایت پر محتواتون

ارسال دیدگاه: