جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

حراج جوایز هنرمندان با نیت خیرخواهانه

حراج جوایز هنرمندان با نیت خیرخواهانه

اخبار سینما – آغاز سال جدید با حرکت خیرخواهانه هنرمندان کشورمان همراه شده است. این هنرمندان اعلام کرده اند که جوایز دریافتی خود را به نفع بی خانمان ها حراج می کنند.

حراج جوایز هنرمندان با نیت خیرخواهانه

رخشان بنی‌اعتماد، آخرین جایزه بین‌المللی فیلم «قصه‌ها» را برای ساخت سرپناهی برای زنان بی‌پناه اهدا کرد. جایزه ویژه هیات داوران جشنواره «آسیاپاسفیک» در حراجی بین‌المللی به معرض فروش گذاشته خواهد شد تا هزینه ساخت خانه مهر توسط موسسه «طلوع بی‌نشان‌ها» برای زنان کارتن خواب شهر تامین گردد.

بنی اعتماد که پیش از این و به هنگام سپردن جایزه‌های خود به موزه سینما اعلام کرده بود که بعد از حیات کلیه جوایزش به منظور تاسیس بنیادی برای حمایت از زنان آسیب دیده تحت نظارت فرزندانش “تندیس” و “باران” به فروش برسد‌، آخرین جایزه «قصه‌ها» را به این موسسه اهدا کرد. بنا بر این گزارش، طی چند روز آینده این جایزه به مکان احداث «خانه مهر» منتقل خواهد شد تا در فروشی بین المللی به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش رسیده و هزینه ساخت «خانه مهر» سرپناه زنان کارتن خواب تامین گردد.جمعه شب ۱۵ اسفند ماه در تالار «ایوان شمس» فیلم «کاغذ بی‌خط »ناصر تقوایی به منظور حمایت از احداث این خانه به نمایش درآمد و در همین مراسم جایزه فیلم «قصه‌ها» به این موسسه اهدا شد.

رضا کیانیان که تصمیم دارد، دو جایزه‌اش را برای حمایت از بی‌خانمان‌ها به حراج بگذارد‌، دیگر هنرمندان را دعوت کرد تا «سین» تازه‌ای را با عنوان «سرپناه برای بی‌خانمان‌ها» به سفره هفت سین اضافه و آنها نیز بخشی از جوایز خود را برای کمک به این حرکت، اهدا کنند.

این هنرمند سینما و تئاتر گفت: پیرو اینکه هفته گذشته خانم رخشان بنی‌اعتماد جایزه فیلم «قصه‌ها»یش را برای کمک به خانم‌ها و آقایان کارتن خواب اهدا کرد‌، من هم می‌خواهم دو جایزه‌ام را که مربوط به فیلم «خانه‌ای روی آب» است‌ و شامل جایزه جشنواره فیلم فجر و خانه سینما می‌شود، برای کمک به ایجاد سرپناه برای کارتن خواب‌ها به حراج بگذارم و بر همین اساس این دو جایزه را در یک حراجی که بعد از عید برگزار می‌شود، به فروش می‌رسانم.
کیانیان با اشاره به آمار بی‌خانمان‌ها در تهران اضافه کرد: حدود ۱۵ هزار کارتن خواب در تهران داریم که ۵ هزار نفر از آنها زن هستند و این یکی از معضلات شهرهای بزرگ در سراسر جهان است که البته ما بعد از کشورهای دیگر دچار آن شدیم، اما از همین امروز می‌توانیم جلویش را بگیریم و به دولت در این زمینه کمک کنیم.
بازیگر فیلم‌های «یه حبه قند»‌، «آژانس شیشه‌ای» و «یه بوس کوچولو» همه هنرمندان دیگر اعم از سینمایی‌، تئاتر‌، موسیقی ، تجسمی‌، شعر و ادبیات‌ ‌، معماری‌ و … را دعوت کرد تا آنها نیز بخشی از جوایز خود را به این حرکت اختصاص دهند تا در این حراجی که اوایل سال آینده برگزار شود، تمام عواید فروش این جوایز، برای ایجاد سرپناه برای کارتن خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها تعلق بگیرد.
کیانیان در ادامه پیشنهاد کرد: امسال یک سین با نام «سرپناه برای بی‌خانمان‌ها» به هفت سین اضافه شود و سال آینده نیز این حرکت ادامه پیدا کند.
او توضیح داد: مردم ایران و هنرمندان حتما به این حرکت کمک خواهند کرد، به ویژه حالا که در آستانه عید نوروز هستیم و دل‌ها و خانه‌هایمان را برای آغاز یک سال جدید و خوب آماده می‌کنیم و سفره هفت سین می‌چینیم، خوب است این سین تازه هم در سفره هفت سین امسال ما جای داشته باشد.
کیانیان با اشاره به معضلات افزایش بی‌خانمان‌ها در کلان‌شهرها تاکید کرد: برای ما زشت است که ۱۵ هزار از شهروندانمان، سقفی به جز آسمان نداشته باشند. از سوی دیگر افزایش تعداد بی‌خانمان‌ها برای هر جامعه‌ای خطری بزرگ است. چرا که این افراد در معرض خطرناک‌ترین بیماری‌ها و اعتیاد‌ها قرار دارند که همچون ویروس به کل جامعه سرایت خواهد کرد.
بازیگر نمایش‌های «مردی برای تمام فصول»،« بازی استریندبرگ» و «یادگار سال‌های شن» خاطر نشان کرد: از وزارت بهداشت، شهرداری و وزارت کشور هم برای حمایت از این حرکت کمک می‌خواهیم. البته با شناختی که از آنها داریم، مطمئنیم که حتما کمک خواهند کرد.
او در عین حال تاکید کرد: دولت نباید همه کارها را انجام دهد بلکه مسائل کلی‌تر برعهده دولت است، اما ما مردم و شهروندان باید در چنین وضعیتی به دیگر هموطنان خود کمک کنیم و حضور هنرمندان هم باعث گسترش دامنه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد انجام می‌شود و با این شیوه، تمام بی‌خانمان‌های تهران سرپناه پیدا می‌کنند و آموزش‌های لازم را هم ‌می‌بینند.
کیانیان یادآور شد: اصولا در شهرستان‌ها بی‌خانمان کمتر است، چون در شهرهای کوچک افراد به سرعت شناخته می‌شوند، اما در تهران ردشان گم می‌شود و این چنین است که بی‌خانمان‌ها از شهرهای دیگر هم به تهران آمده‌اند.
او با اشاره به داستان فیلم «خانه‌ای روی آب» کار بهمن فرمان‌آرا یادآور شد: در این فیلم پسر من معتاد است و من که نقش دکتر “سپیدبخت” را بازی می‌کردم، متوجه می‌شوم پسر معتادم فرار کرده و طبیعتا سرنوشتی جز بی‌خانمان شدن ندارد و حالا خود را موظف می‌دانم جوایزی را که برای این نقش دریافت کردم، برای ایجاد سرپناه به بی‌خانمان‌های کشورم اهدا کنم و دیگر دوستان هنرمندم را هم دعوت می‌کنم تا آنها نیز در این اقدام شریک شوند.

پرویز پرستویی هم جوایز اصلی‌اش را برای احداث سرپناهی برای بی‌خانمان‌ها به فروش گذاشت. پرویز پرستویی بازیگر سینما‌، تئاتر و تلویزیون‌ در یادداشتی آورده است: «از آنجایی که در این ایام همه مردم شریف ایران در تکاپوی برگزاری عید نوروز و چیدن سفره هفت سین‌شان هستند که من هم به سهم خود به همه ملت ایران پیشاپیش سال نو را تبریک می‌گویم. اما یادمان باشد، هستند بانوانی که بدون سرپرست و سرپناه در گوشه‌های خیابان عمر خود را سپری می‌ کنند. نه سفره هفت سین دارند و نه خانواده‌ ای که به دیدنش بروند.
در این ارتباط بانوی سینمای ایران و کارگردان ارزشمند میهن‌مان خانم رخشان بنی‌اعتماد و دوست عزیز و هنرمند برجسته سینمای ایران ‌، رضا کیانیان به کمک هموطنانمان آمده‌اند و جایزه‌هایی که حاصل تلاششان در عرصه فرهنگ و سینما بوده را به نفع برادران و خواهران بی‌خانمان به فروش گذاشته‌اند.
در این راستا بنده هم جایزه‌های بین‌المللی خود را که در جشنواره‌های رم‌، رباط‌، جیپور‌ و بلگراد دریافت کرده‌ام را برای فروش به نفع هموطنان بی‌خانمان تقدیم می‌کنم.»

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: