جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

لغو دوباره کنسرت علیرضا قربانی

لغو دوباره کنسرت علیرضا قربانی

پاپ موزیک – برای دومین بار طی یک هفته کنسرت «علیرضا قربانی» خواننده موسیقی ایرانی لغو شد؛ این بار در تهران و دانشگاه شهید بهشتی. اما همان‌‌طور که انتظار می‌رود، هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای برای این ماجرا اعلام نشده است.

لغو دوباره کنسرت علیرضا قربانی

علیرضا قربانی با همراهی گروهش «اشتیاق» قرار بود دوشنبه، یازدهم اسفندماه در دانشگاه شهید بهشتی به اجرای رپرتواری بپردازند که در اجراهای اخیر این گروه اجرا می‌شود. مجوزهای لازم برای این کنسرت نیز دریافت شده بود؛ اما چند ساعت مانده به اجرا، ‌به گروه اعلام شد که شورای نظارت دانشگاه، مجوز این برنامه را لغو کرده و امکان اجرا نیست.
این در حالی است که شنیده‌ها حکایت از آن دارد که پس از لغو کنسرت مشهد و همچنین عواقبی که آن لغو به همراه داشت، حراست دانشگاه شهید بهشتی مانع از اجرای این برنامه شده است؛ برنامه‌ای که برای آن بلیت‌فروشی نیز انجام شده بود.
قربانی و گروهش قرار بود در این کنسرت، قطعاتی از جمله تیتراژ سریال‌های «مدار صفر درجه»، «شب دهم» و قطعاتی از جمله «رسوای زمانه»، «زندگی»، «دستم گیر»، «توشه عمر» و… را اجرا کنند. این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که علیرضا قربانی در زمینه‌ی موسیقی اصیل ایرانی در جایگاه‌های فاخر و رسمی مانند ارکسترهای ملی و صداوسیمای جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند و در ایام مذهبی مانند ایام سوگواری محرم و صفر، کنسرت‌های مذهبی برگزار می‌کند.
لغو کنسرت‌ها در این روزها، حالت سریالی و زنجیره‌ای به خودش گرفته است. برای مثال در طول یک هفته‌ی گذشته، علاوه بر کنسرت علیرضا قربانی در گلبهار -شهرستانی از توابع مشهد- کنسرت سیروان خسروی در بوشهر نیز لغو شد. این در حالی است که علیرضا قربانی، در پی لغو اجرایش، مراتب اعتراض خود را به ارشاد و مسئولین فرهنگی اعلام کرد؛ مسأله‌ای که تاکنون با سکوت مواجه شده و در این میان تنها «علی مرادخانی» -معاون هنری وزارت ارشاد- در گفت‌وگویی به گفتن این جمله که «فصل‌الخطاب سخنان وزیر ارشاد است»، ‌بسنده کرد.
وزیر ارشاد در اختتامیه‌ی جشنواره‌ی موسیقی به این مسأله اشاره کرده بود که تسلیم افراد خودسر و تندرو نخواهیم شد. او گفته بود: «متأسفانه برخی گروه‌های سیاسی که با دولت «تدبیر و امید» مشکل دارند، تلاش می‌کنند از احساسات مذهبی مردم سوءاستفاده کنند و با طرح مسائل تحریف‌شده، دروغی و جعلی، احساسات مردم متدین را تحریک کنند. ما به رعایت موازین و قانون در حوزه‌ی موسیقی موظف هستیم، ولی تسلیم برخی گروه‌های خودسر نمی‌شویم؛ زیرا اکثر این افراد، عناصر نورسیده‌ای هستند که اطلاعات ما نسبت به آن‌ها در بسیاری از زمینه‌ها از جمله مذهب، هنر و موسیقی، بیشتر است.»
آنچه که پیداست این است که دعوا بین هر نهاد و ارگانی که هست، آتش آن دامان اهالی موسیقی را گرفته و این قشر دارند هزینه این مناقشات سیاسی را می‌دهند.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: