جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

وزیر محترمانه عدم پخش سریال را خواست

وزیر محترمانه عدم پخش سریال را خواست

اخبار تلویزیون – مجموعه تلویزیونی «مرکزی در حاشیه» به کارگردانی مهران مدیری در ایام نوروز ساعت ۲۳:۱۵ روی آنتن شبکه ۳ می رود.

سریال «مرکزی در حاشیه» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما به تهیه کنندگی حمید رضا مهدوی داستان شخصی به نام هومن صحرایی است که مامور می شود یک مرکز درمانی تعطیل شده را راه اندازی کند. اما در این مسیر با سهراب کاشف و بهروز عشقی که سابقه کلاهبرداری و شیادی دارند همراه می شود.
وی که فردی متعهد و آرمانگراست بزودی به اهداف سود جویانه آنها آگاهی پیدا می کند و با کمک دکتر کی مرام که از اساتید معتبر دانشگاه و حوزه درمان است در جهت راه اندازی یک مرکز درمانی استاندارد و کار آمد بر می آید.

وزیر محترمانه عدم پخش سریال را خواست

مجموعه تلویزیونی «مرکزی در حاشیه» به قلم الهه زارع‌نژاد، امیر وفایی، امیر برادران و امیرعباس پیام و به سرپرستی امیرمهدی ژوله به رشته تحریر در آمده است و قرار است از ششم فروردین، هر شب ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه ۳ سیما پخش شود و باز پخش این مجموعه روز بعد، ساعت ۱۶:۱۵ است.
حاشیه ها اما دست از سر در حاشیه مهران مدیری بر نمی دارند و امروز قبل از پخش اولین قسمت سریال وزیر بهداشت محترمانه خواستار عدم پخش این سریال شده است

نامه وزیر بهداشت به سرافراز درباره سریال مهران مدیری

در این نامه آمده است:
“جناب آقای دکتر سرافراز
رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام؛

۱- همان‌گونه که مستحضرید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی نظام سلامت کشور، مأمور «فراهم آوردن موجبات تأمین بهداشت و درمان کلیه افراد کشور از طریق تعمیم و گسترش خدمات بهداشتی، درمانی و آموزش» در نظام جمهوری اسلامی می‌باشد. تحقق این امر منوط به فراهم آوردن شرایط لازم در حوزه سلامت از جمله آموزش و تأمین نیروی انسانی متخصص و متعهد بوده که در یک دوره نسبتاً طولانی با سرمایه گذاری‌های کلان مادی و معنوی آموزش داده تا نیروی انسانی کارآمد و مؤثر تأمین شود. شاید به جهت همین اهمیت و حساسیت این علم است که پیامبر عظیم‌الشأن اسلام علم را منحصر در دو علم فرمودند که «العلم العلمان علم الادیان و علم الابدان» و حضرت مولی‌الموحدین امیرالمومنین علی(ع) در خطبه اول نهج‌البلاغه از پیامبر اعظم (ص) به عنوان «طبیب دوار» نام می‌برند و این همه حاکی از مقام و جایگاه دست‌اندرکاران حوزه سلامت اعم از پزشکان، پرستاران و … در افق اندیشه اسلامی می‌باشد. به اذعان همه دستاوردهای حوزه پزشکی که در اثر همت جامعه پزشکی در نظام جمهوری اسلامی صورت گرفته چنان درخشان است که مقام معظم رهبری هنگام ترک بیمارستان محل معالجه می فرمایند: انسان هنگامی که علم و دانش بالا و توانایی‌ها و تبحر پزشکان و کادر درمانی و پرستاران کشور را مشاهده می‌کند به وجود چنین ثروت عظیم انسانی در بخش سلامت و بهداشت که یکی از اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین بخش‌های زندگی مردم و جامعه است بر خود می‌بالد و افتخار می‌کند.

۲- با عنایت به اینکه در حال حاضر سیمای جمهوری اسلامی ایران در حال ساخت سریال طنزی در حوزه پزشکی به کارگردانی هنرمند برجسته جناب آقای مهران مدیری است و از سوی دیگر «طرح تحول نظام سلامت و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری» با محوریت وزارت بهداشت و همکاری تنگاتنگ جامعه پزشکی در حال طی کردن مراحل بسیار مهم و حساس خود است، به نظر می‌رسد توجه به دغدغه‌های ذیل در مورد ساخت سریال فوق-الذکر بسیار ضروری است.

۳- مهم‌ترین سرمایه مشترک جامعه پزشکی و مردم «اعتماد» فیمابین است. این اعتماد در عین این‌که مورد نیاز شاغلین حرفه پزشکی است،‌ یکی از ضروری‌ترین نیازهای مردم برای دریافت خدمات سلامت نیز به شمار می‌رود. به این مفهوم که بیمار بیش از هر چیز نیاز دارد که به فردی به عنوان پزشک، مؤسسه‌ای مانند بیمارستان و یا گروهی به عنوان جامعه پزشکی اعتماد کند تا با خیال راحت به توصیه‌های بهداشتی و درمانی عمل نماید و از مراجعات مکرر به پزشکان متعدد بپرهیزد. به علاوه واضح است که ایجاد چنین اعتمادی تأثیر مثبتی در کاهش بار کاری نظام سلامت کشور در برخواهد داشت. بنابراین تقویت اعتماد مذکور، می‌بایست محور هر برنامه مرتبط با حوزه سلامت به ویژه برنامه‌های پرمخاطب و به خصوص برنامه‌های رسانه ملی باشد.

۴- در حال حاضر طرح تحول نظام سلامت در کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در حوزه داخل در حال اجرا است و می‌توان گفت که به مراحل حساس خود رسیده است. بدون شک موفقیت این طرح و تداوم انجام آن در آینده، در عین اینکه مستلزم نقد منطقی و نظارت عمومی از جمله حساسیت رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی است، منوط به همدلی و همکاری همه اجزای حاکمیت و تلاش برای فرهنگ‌سازی مناسب در این حوزه است و همین واقعیت، حساسیت ساخت هر گونه برنامه در حوزه پزشکی را در شرایط حاضر دو چندان می‌کند و لزوم بالا بردن سطح دقت در ساختن چنین برنامه‌هایی را گوشزد می‌نماید.

۵- برنامه‌های طنزی که تا کنون از رسانه ملی در حوزه‌های مختلف به نمایش در آمده‌اند، به ویژه سریال‌های طنزی که توسط هنرمند محترم جناب آقای مدیری کارگردانی شده، دارای مخاطبین بسیار زیاد بوده‌اند و تصویرهای کلی و ماندگار اجتماعی در ذهن مخاطب ایجاد کرده‌اند. قطعاً جنابعالی تأیید می‌فرمائید که مدیریت برداشت‌های اجتماعی پیرامون حوزه‌ای مثل حوزه سلامت که پس از پخش چنین برنامه پر مخاطبی ایجاد می‌شود، بسیار پیچیده است، ‌اینکه این سریال در نهایت چه تصویری از نظام سلامت به عنوان یک نهاد اجتماعی ارائه می‌نماید، بسیار حائز اهمیت خواهد بود، اینکه مخاطب رسانه ملی پس از پخش این سریال، بیمارستان و سایر مؤسسات پزشکی را با چه دیدی می‌نگرد، در ارتباط آینده وی با این نهادها و نیز شاغلین حرفه‌های پزشکی بسیار تأثیرگذار خواهد بود. لذا نگرانی عمده این‌جانب این است که تصویر کلی حاصل از این سریال از بیمارستان، پزشک، پرستار و سایر اجزای نظام سلامت در ذهن مخاطب، نمایی غیرقابل اعتماد، ناامیدکننده و آکنده با انواع ناهنجاری‌ها و فسادها باشد. این در حالی است که علیرغم همه اشکالات موجود، بدون شک نظام سلامت و جامعه پزشکی ایران یکی از موفق‌ترین نظام‌های سلامت در منطقه و حتی جهان است که بیان مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مهر تأییدی بر آن است.

۶- با عنایت به واقعیت فوق از ابتدای اطلاع از ساخت چنین برنامه‌ای تلاش شد تا در تعامل و مشارکت با مدیران و عوامل تولید این مجموعه دغدغه‌ها و واقعیت‌ها در جلسات مشروحه ذیل مورد بحث قرار گیرد.
الف- تشکیل جلسه در محل لوکیشن با حضور جناب آقای دکتر ایازی قائم مقام اینجانب و مدیر محترم وقت و مدیران ارشد شبکه ۵ و بحث درباره احتمال بروز حواشی در جامعه پزشکان، پرستاران و دست‌اندرکاران حوزه سلامت
ب- جلسه با حضور اینجانب، اعضای شورای فرهنگی و هنری وزارت متبوع، مدیران وقت شبکه ۵ و عوامل تولید منجر به هم‌اندیشی جهت پیش‌بینی وقایع محتمل در پخش این برنامه
ج- مذاکره و جلسه با جناب آقای دارابی معاونت محترم سیما در مدیریت قبلی
د- تشکیل جلسه و مذاکره با معاونت محترم سیما جناب آقای پورمحمدی و انتقال دغدغه‌های جامعه پزشکی
ه- برگزاری جلسه با جنابعالی و معاونت سیما در خصوص هماهنگی در سیاست‌ها و برنامه‌ها و طرح موضوع این سریال.

متأسفانه علی‌رغم جلسات فوق مطلع شدیم که پخش این برنامه طنز از سال آینده شروع خواهد شد از آنجا که بر اساس بند ۱۱: ابلاغ سیاست‌های کلی و سلامت کشور توسط مقام معظم رهبری «افزایش آگاهی، مسئولیت‌پذیری ، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت با استفاده از ظرفیت نهادها و سازمان‌های فرهنگی، آموزشی و رسانه‌ای کشور تحت نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی» می‌باشد. بدیهی است که رسانه ملی این امر مولوی را مدنظر قرار داده و از مفاد آن بهره گرفته و در هماهنگی لازم از تداعی احتمالی مقابله رسانه ملی با ویژگی برجسته دولت در داخل که در اجرای طرح تحول نظام سلامت متبلور شده است در اذهان عمومی جلوگیری خواهد کرد.
فرصت را مغتنم شمرده پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید نوروز و بهار طبیعت را به جناب‌عالی و همکاران محترمتان در رسانه ملی تبریک می‌گوئیم.

دکتر سید حسن هاشمی

مدیر شبکه سه سیما در واکنش به نامه وزیر بهداشت: اثری که هنوز پخش نشده قضاوت نشود

مدیر شبکه سوم سیما درباره قضاوت ها نسبت به سریال مهران مدیری بیان کرد که مردم خود بهترین نظارت کنندگان هستند و می دانند که نیت اصلی صدا و سیما و دیگران ایجاد فضای شادی و نشاط است.
غلامرضا میرحسینی در پاسخ به سوالی درباره نامه وزیر بهداشت به رییس رسانه ملی که پیرامون سریال «در حاشیه» مهران مدیری و دغدغه های خود نسبت به آن نوشته شده بود، گفت: من هنوز این نامه را نخوانده ام و از مفاد آن اطلاعی ندارم با این حال از آنجایی که این نامه به ریاست سازمان صدا و سیما است نمی توانم از جانب وی تصمیم گیری کنم.
وی درباره اینکه احتمال دارد این نامه در روند پخش سریال مهران مدیری تاثیر بگذارد یا خیر؟ گفت: این سریال در جدول پخش قرار گرفته است و از ۶ فروردین ماه روی آنتن خواهد رفت. با این حال کاری که هنوز پخش نشده است نباید مورد ارزیابی و قضاوت قرار بگیرد، اثر باید به پخش برسد و بعد شما براساس تاثیرات آن تصمیم بگیرید.
مدیر شبکه سه با تاکید بر اینکه آثار مهران مدیری در فضایی طنز قرار دارد، بیان کرد: مخاطب به کارهایی از این دست که در راستای طنز قرار دارد با همین بینش، نگاه خواهد کرد. هدف این آثار انبساط خاطر، ایجاد نشاط و سرور در مخاطبان است و با کارهایی که در فضای ملودرام و جدی می خواهد آسیب شناسی و نقد وضع موجود را داشته باشد تفاوت دارد.

مردم خود بهترین قضاوت را خواهند داشت
وی همچنین به دیگر آثاری که در حوزه کمدی از شبکه سوم سیما به پخش رسیده است اشاره و تصریح کرد: پیش از این هم ما سریال های دیگری داشتیم که «ساختمان پزشکان» ساخته سروش صحت از جمله آنهاست. این سریال قشر روانشناس را محور خود قرار داده بود اما آیا به روانشناسان توهین شد و یا مخاطبان بعد از تماشای این اثر نسبت به این قشر بدبین شدند؟
میرحسینی تاکید کرد: دوستان و عزیزان اجازه دهند تا سریال به پخش برسد و بعد مردم خود بهترین قضاوت را خواهند داشت.
این مدیر شبکه سوم سیما یادآور شد: زمانی که نیت تولید کننده تخریب و توهین و یا نقد است طنز هم ممکن است استفاده شود اما نوع آثاری که تاکنون از شبکه سوم سیما به پخش رسیده است و در رده طنز هم قرار گرفته اند هدف اصلیشان ایجاد لحظاتی مفرح برای خانواده هاست و تابحال در این حوزه اثری نداشتیم که به قشری از طبقات جسارت و یا مردم را بدبین کرده باشد.

اجازه دهند کار دیده شود و بعد قضاوت کنند
وی در پایان گفت: مخاطبان خود بهترین نظارت کنندگان هستند و با دانش و سواد بصری و رسانه ای که دارند می توانند تشخیص دهند که نیت اصلی سازمان صدا و سیما، شخص آقای سرافراز و دیگر عزیزان ایجاد فضای شادی و نشاط است یا خیر و دوستان اجازه دهند کار دیده شود و بعد قضاوت کنند.
سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخشی از نامه خود خطاب به رییس صدا و سیما آورده است: «برنامه‌های طنزی که تا کنون از رسانه ملی در حوزه‌های مختلف به نمایش درآمده‌اند، به ویژه سریال‌های طنزی که توسط هنرمند محترم جناب آقای مدیری کارگردانی شده، دارای مخاطبان بسیار زیاد بوده‌اند و تصویرهای کلی و ماندگار اجتماعی در ذهن مخاطب ایجاد کرده‌اند. قطعاً جنابعالی تأیید می‌فرمائید که مدیریت برداشت‌های اجتماعی پیرامون حوزه‌ای مثل حوزه سلامت که پس از پخش چنین برنامه پر مخاطبی ایجاد می‌شود، بسیار پیچیده است، ‌اینکه این سریال در نهایت چه تصویری از نظام سلامت به عنوان یک نهاد اجتماعی ارائه می‌نماید، بسیار حائز اهمیت خواهد بود، اینکه مخاطب رسانه ملی پس از پخش این سریال، بیمارستان و سایر مؤسسات پزشکی را با چه دیدی می‌نگرد، در ارتباط آینده وی با این نهادها و نیز شاغلان حرفه‌های پزشکی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.»

سریال «در حاشیه» که پیش از این با نام «اتاق عمل» شناخته می شد از ابتدا با حاشیه هایی در ساخت همراه بود و مدتی هم ضبط و تصویربرداری آن متوقف شد و تغییراتی در متن فیلمنامه آن لحاظ شد.
این سریال مثل تمامی آثار مهران مدیری فضایی طنز دارد و قرار است از ۶ فروردین ماه ٩۴ روی آنتن شبکه سوم سیما برود.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!
msn می گويد: پاسخ دادن

اگه گذاشتن یه سریال درس حسابی ببینیم….

Zary می گويد: پاسخ دادن

Cmسریال درست وحسابی؟
شما مسخره کردن تلاشهای یک انسان فداکار را نمایش درست وحسابی میدانید؟
نمایش که احترام به رفتارها و عملکرد انسان را حامل باشد درست است نه اینگونه نمایشهای بیهوده و انزجار اور

ali می گويد: پاسخ دادن

ببخشید ولی باید جامعه پزشکی هم انتقاد پذیر باشد توی هر صنفی از جمله پزشکی این گونه افردی هستند
تازه این اولین بار نیست که چنین فیلم هایی ساخته می شود
به نظر من که بسیار فیلم زیبایی است

Mrg می گويد: پاسخ دادن

واقعا یعنى جناب وزیر و مقامات محترم دولتى تحمل یک طنز رو در مورد بخش مسئولیت خودشون ندارن؟؟
در کشورى مثل آمریکا فیلم سازان علناً و بدون هیچ رعب و وحشت و محدودیتى فیلم هایى با زیر سوال بردت رییس جمهور و دولت میسازن و کسى هم توان اعتراض رو نداره . یعنى مسئولین کشور عزیزمون معصوم هستند و هیچ اشتباهى رخ نمیده؟ در نهایت احترام به پزشکان بزرگ این مرز و بوم اگه کمى دقت بفرمایید هستند پزشک نماهایى که به قول مهران مدیرى با دفترچه بیمه فقط از شیر آب برات آب میارن

Zary می گويد: پاسخ دادن

چرا این وزیری که شبانه روز به مردم خدمت می کند انتخاب شد؟ وزرای دیگر که دایما در حال فشار اقتصادی بردوش مردم می گذارند گزینه های مناسبی هستند که اصلا ککشون هم نمیگزه که مردم چه می کشند.خوب می تونستند اقای مدیری از این کیسها برای طنزشون انتخاب کنند تا شاید خود این وزرا با دیدناین طنزهای تلخ به خودشون بیان!

شبکه 3 می گويد: پاسخ دادن

اقای وزیر بهداشت چرا ندیده قضاوت میکنید .خواهشا بشینید سرجاتون.در ضمن کارهای اقای مهران مدیری همیشه زیباست و جالب و دل پسند…مگه ماها تو کارهای شما دخالت میکنیم.
بای

TINA می گويد: پاسخ دادن

متاسفم واسه کشورم که چنین ادمایی دارن توش زندگی میکنن…حالا ریاست هیچی……

Zary می گويد: پاسخ دادن

سلام حق با وزیر است چرا تلاشهای وزیر محترم و همکارانشون به سخره گرفته شود؟ ایا بجای این رفتار ناپسند بهتر این نیست که مورد تشویق قرار بگیرند تا الگیی شوند بدای وزرای دیگر تا با جان و دل به مردم خدمت کنند؟بیایید افراد صادق و پر تلاش را قدر نهیم و سپاس گوییمشان

reza می گويد: پاسخ دادن

بابا اصلا شما راس میگی ولی نظر من و دوستان یه چیز دیگه اس یعنی به عبارتی شما نظرت رو بده ما هم نظرمون رو میدیم پس خواهشا زیر نظرات عزیزان پارازیت ننداز

Dgs می گويد: پاسخ دادن

واقعاً تاسف داره

ali می گويد: پاسخ دادن

واقعا جای تعجبه این عکس العمل آقای وزیر .ب نظر میرسه ک ایشون اصلا انتقاد پذیر نیستند .با تقدیر از همه پزشکان و پرستاران مسئولیت پذیر ولی ب وفور می توان پزشکانی را دید ک ب سلامتی مردم ان چنان ک لازم است توجه نمی کنند و منافع شخصی خود را در نظر می گیرند .گذشته از این کارهای آقای مدیری در قالب طنز ب گونه ای بسیار جذاب و مخاطب پسند مسائل اجتماعی رو ب چالش می کشه ک بحث بهداشت هم ک یکی از مهمترین مسائل اجتماعیه نباید مستثنی باشه و خط قرمز در نظر گرفته بشه .

ساینا می گويد: پاسخ دادن

جنبه رو برم

بینام می گويد: پاسخ دادن

اقای وزیرخب ماازبس فیلم غمناک دیدیم دلمون گرف.بازحالااین سریال باعث میشه یکم لبخندرولبایه مردممون بیاد…

ارسال دیدگاه: