جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

جیپسی‌کینگز فامیلی به تهران می آیند نه جیپسی‌کینگز !

جیپسی‌کینگز فامیلی به تهران می آیند نه جیپسی‌کینگز !

اخبار موسیقی – مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر حضور گروه موسیقی «جیپسی‌کینگز فامیلی» در تهران را تأیید کرد.

جیپسی‌کینگز فامیلی به تهران می آیند نه جیپسی‌کینگز !

پیروز ارجمند اظهار کرد: شرکت‌هایی که متقاضی برگزاری کنسرت‌ گروه‌های خارجی در تهران هستند‌، تقریبا زیادند. ما هم این تقاضاهای زیاد را بررسی می‌کنیم و به تعدادی از آن‌ها که با ساختار فرهنگی کشور ما جور درمی‌آیند، مجوز می‌دهیم.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که چرا این گروه چندی پیش در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها خبر حضورش را در ایران تکذیب کرد؟ گفت: دو گروه موسیقی وجود دارد که نام یکی از آن‌ها «جیپسی‌کینگز» و نام دیگری «جیپسی‌کینگز فامیلی» است. بعد از فوت تعدادی از اعضای گروه «جیپسی‌کینگز» این گروه تجزیه شد و یک گروه دیگر هم به نام «جیپسی‌کینگز فامیلی» ایجاد شد که در واقع فرزندان آن‌ها همراه سه نفر از اعضای قدیمی گروه، آن را اداره می‌کنند. رسانه‌ای که خبر تکذیب این کنسرت را منتشر کرد، با گروه «جیپسی‌کینگز» گفت‌وگو کرده بود. در صورتی که قرار است گروه «جیپسی‌کینگز فامیلی» به ایران بیاید که قطعات‌شان برای مردم ایران آشنا و مورد علاقه‌ی آن‌ها است.

وی افزود: این یک موضوع طبیعی است که شاکله‌ی گروه‌های موسیقی در طول زمان تغییر کند. مثلا در کشور ما تنها گروهی که تا به حال به هم نریخته، گروه «کامکارها» است که دلیل آن هم پیوند خانوادگی‌ اعضایش است.

مدیرکل دفتر موسیقی درباره‌ی جزییات این کنسرت توضیح داد: این کنسرت با عودنوازی سعید نایب محمدی همراه است و حتی سخنرانی هم در این مراسم داریم که به ریشه‌های موسیقی فلامنکو اشاره می‌کند. در بخش‌هایی، گروه «جیپسی‌کینگز فامیلی» و عودنوازی به‌صورت جداگانه اجرا می‌کنند و در بخشی این هنرمندان در کنار یکدیگر می‌نشینند و ساز می‌زنند.

ارجمند با بیان این‌که این کنسرت می‌تواند مانند یک اجرای پژوهشی هم باشد، گفت: اجرای چنین کنسرت‌هایی جزو برنامه‌های ما است و حتی قصد داریم چنین همکاری‌ای با هندوستان هم داشته باشیم.

او اضافه کرد: ما هماهنگی لازم را انجام دادیم و فقط منتظر مجوز اداره اماکن هستیم. ویزای اعضای گروه آماده شده و مبلغ مورد نظر نیز به حساب آن‌ها واریز شده است. زمان پیش‌بینی‌شده‌ی ما برای حضور اعضای این گروه ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه است.

منبع: ایسنا
خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: