جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

بخشنامه کنسرت های زیر ۵۰۰ نفر ابلاغ شد

بخشنامه کنسرت های زیر 500 نفر ابلاغ شد

اخبار موسیقی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای، تفویض اختیار صدور مجوز اجرای صحنه‌ای زیر ۵۰۰ نفر را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها واگذار کرد.

بخشنامه کنسرت های زیر ۵۰۰ نفر ابلاغ شد

براساس بخشنامه‌ی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دستورعلی مرادخانی (معاون وزیر ارشاد در امور هنری) از تاریخ ۱۷ خردادماه، همه‌ی مجوزهای اجرای صحنه‌ای موسیقی برای تمام فضاهای عمومی توسط اداره‌های کل استانی پس از هماهنگی با مراجع ذی‌صلاح، با رعایت مفاد آیین‌نامه‌ی اجرای صحنه‌ای و حفظ شئون اسلامی در حین برگزاری و انجام تبلیغات بلامانع است.
این بخشنامه شامل اجراهای صحنه‌ای موسیقی محلی، تلفیقی، نواحی، مقامی، سنتی، پاپ، کلاسیک، آموزشی و پژوهشی، سفره‌خانه‌ها و گردهمایی‌ها خواهد بود.
در بخش دیگر این بخشنامه آمده است: مجوز زیر ۵۰۰ نفر در تهران شامل سالن ‌های رودکی، مجموعه فرهنگی برج آزادی و فرهنگسرای نیاوران نبوده و این سالن‌ها کماکان برای اجرای برنامه‌های زیر ۵۰۰ نفر باید ازدفترموسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت کنند.
براساس اختیارات قانونی، همه‌ی اجراهای موسیقی در کشور اعم از کنسرت‌ها و اجراهای موسیقی میان‌برنامه‌ای باید مجوز لازم را از دفتر موسیقی یا اداره‌های کل استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.
در سال‌های اخیر بعضی از نهادها و سازمان‌ها از جمله شهرداری‌های چند شهر، بدون اخذ مجوز ازوزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به برگزاری کنسرت‌هایی کرده بودند که مشکلاتی را به‌وجود آورد، براساس این تفویض اختیار کلیه نهادها، شرکت‌ها و سازمان‌ها برای استفاده از برنامه‌های موسیقی ملزم به دریافت مجوز از اداره یا اداره کل ارشاد آن استان یا شهرستان هستند.
پیش از ابلاغ این بخشنامه، از حدود یک سال گذشته این طرح به‌صورت محدود در دو استان اصفهان و فارس اجرا و نتایج حاصل از آن ارزیابی و مشکلات و موانع برطرف شد.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: