جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

واکنش ارجمند به لغو کنسرت ها به وزیر نامه نوشتم

واکنش ارجمند به لغو کنسرت ها به وزیر نامه نوشتم

اخبار موسیقیاداره‌ی اماکن در روزهای گذشته، دو کنسرت مهم را لغو کرده است. کنسرت «جیپسی کینگز فامیلی» و البته «کیهان کلهر». این روند، نگرانی بسیاری را برای اهالی موسیقی به وجود آورده است؛ چرا که می‌توان آن را مشکلی دیگر بر هزاران مشکلی دانست که هنرمندان عرصه‌ی موسیقی با آن روبه‌رو هستند. در این میان، مشکل اینجاست که با وجود صدور مجوز از طرف دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حالا نهادهایی دیگر مانع از اجرای برنامه می‌شوند.

واکنش ارجمند به لغو کنسرت ها به وزیر نامه نوشتم

در این باره دکتر «پیروز اراجمند» -مدیرکل دفتر موسیقی- در گفت‌وگویی درباره لغو این کنسرت‌ها می‌گوید: «من امروز صبح گزارشی را برای دفتر وزیر آماده کرده و در آن مراتب اعتراض خود به این ماجرا را اعلام کرده‌ام و هم‌اکنون منتظر دستور وزیر هستم تا اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.»
او همچنین به گزارشی اشاره می‌کند که پیش از این در این خصوص به «کمیسیون هنر و معماری شورای انقلاب فرهنگی» ارائه داده و در آن درباره‌ی مخالفت‌های اداره‌ی اماکن برای برگزاری کنسرت‌های خارجی -با حضور هنرمندان ایرانی یا بدون حضور آنها- ارائه کرده است. اداره‌ی اماکن حتی با برگزاری کنسرت هنرمندان شرقی و جهان اسلام نیز مخالفت دارد.‌ از همین روست که «ارجمند» می‌گوید: «دولت به تعاملات فرهنگی و همچنین تعاملات دوسویه اعتقاد بسیاری دارد و این سیاست اداره‌ی اماکن با این مسأله در تضاد است. ما حتی برای عید فطر، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اعیاد اسلامی، از هنرمندان کشورهای مسلمان تونس، مراکش، عراق، سوریه و لبنان دعوت کرده بودیم تا برای اجرای برنامه در ایران حضور داشته باشند و حالا آن برنامه را نیز باید «کأن لم‌یکُن» تلقی کرد. در حالی که این برنامه‌ها با ماهیت اسلامی-ایرانی در راستای سیاست‌های کل نظام است و از همین روی، اداره‌ی اماکن، باید پاسخگو باشد که چرا با اجرای چنین برنامه‌هایی مخالف است.»
او در پاسخ به این سوال که حال علاوه بر حضور گروه‌های «دلواپسان»، فرمانداری‌ها، اداره‌ی ارشاد شهرستان‌‌ها و… هنرمندان عرصه‌ی موسیقی باید با این مشکل جدید چه برخوردی داشته باشند، می‌گوید: «من هم با شما موافق هستم که فشارها روی موسیقی بسیار زیاد است. ای کاش کسانی که نگران برگزاری کنسرت با مجوزهای رسمی و با وجود دقت ما در شئون کشور هستند، این نگرانی را در را‌ه‌های درست‌تری به خرج می‌دادند و به این نکته توجه می‌کردند که وزارت ارشاد، خود دقت فراوانی روی تمام موارد یک کنسرت از جمله شعر، موسیقی و غیره دارد.»
ارجمند در انتها خواستار اعتماد بیشتر به اهالی موسیقی شده و می‌گوید: «به نظر می‌رسد حالا بیشترین فشار روی اهالی موسیقی است؛ آن هم در حالی که «هنر موسیقی» از برکات انقلاب ماست و در این سال‌ها خود هنرمندان موسیقی توانسته‌اند، موسیقی ناب و اصیل را گسترش داده و مانع رواج موسیقی‌های مبتذل میان عامه‌ی مردم شوند.»

“سما بابایی”

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: