جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

سیمین غانم به مدت ۴ روز در تالار وحدت روی صحنه می‌رود

سیمین غانم به مدت 4 روز در تالار وحدت روی صحنه می‌رود

اخبار موسیقی – سما بابایی : آخر تیرماه «سیمین غانم» کنسرت برگزار می‌کند؛ بار دیگر برای بانوان و بار دیگر در تالار وحدت. او قرار است در این اجرا، تعدادی از قطعات خاطره‌انگیز خود را بخواند و چند قطعه‌ی جدید که به سنت این روزها، خودش آنها را آهنگسازی می‌کند؛‌ اگرچه مثل همیشه کنسرتش را با قطعه‌ای با یاد مولای متقیان (ع) شروع خواهد کرد تا به گفته‌ی خودش، شور و هیجانی ویژه به مخاطبان کنسرتش بدهد.

سیمین غانم به مدت ۴ روز در تالار وحدت روی صحنه می‌رود

او در این سال‌ها که از همکاری با موسیقی‌دانان مَرد محروم مانده، خودش آهنگسازی و ترانه‌سرایی قطعاتش را انجام می‌دهد. این اجرا در روزهای ۳۱ تیر، اول، دوم و نهم مردادماه امسال ساعت ۱۵ ویژه بانوان با اجرای قطعاتی چون «گل گلدون»، «مرد من»، «ستاره»، «بی‌قرار»، «حلقه» و «گل پامچال» در تالار وحدت به صحنه می‌رود.

این اما تنها برنامه‌ای نیست که خواننده‌ی محبوب در آستانه‌ی ۷۰ سالگی با آن صدای کنترآلتویش در دست دارد. او سال‌هاست که مشغول نوشتن قطعاتی برای کودکان است که همراه با دو خواننده‌ی زن دیگر به اجرا درآورده و قرار است با همخوانی یک خواننده‌ی مرد منتشر شوند. تمام قطعات این آلبوم را خود غانم ساخته و اشعار آن را نیز خودش سروده است.

«سیمین غانم» که در دومین جشن سالانه موسیقی ما از او تجلیل شد، در تمام این سال‌ها تنها برای بانوان خوانده و حاضر به همخوانی نشده است؛ با این حال چنانچه این آلبوم منتشر شود، می‌توان گفت که نخستین تجربه‌ی خواننده‌ی «مرد من» در این خصوص خواهد بود. «غانم» مانند بسیاری از خوانندگان زن، ۲۰ سال بعد از انقلاب نخواند؛ اما در دوران اصلاحات همراه با خوانندگان دیگری چون زنده‌یاد «خاطره پروانه»، «پری ملکی» و دیگران به اجرای برنامه پرداخت.

نخستین کنسرت او پس از انقلاب مهرماه ۱۳۷۸ در سینما صحرا در تهران برگزار شد. بسیاری از قطعاتی که او به اجرا درآورده، بخشی از خاطره‌ی موسیقایی ایرانیان است. «قلک چشات»، نحستین ترانه او به سبک جدید بود. این ترانه در ایران مدت‌ها اولین صفحه‌ی روز بود. شعر این ترانه سروده‌ی سعید دبیری است و آهنگ آن را فریبرز لاچینی ساخته است. معروف‌ترین ترانه سیمین غانم «گل گلدون من» نام دارد که سروده‌ فرهاد شیبانی و ساخته و تنظیم فریدون شهبازیان است.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: