جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

ششم مهر ماه کنسرت الکترونیک سراب اجرا می‌شود

ششم مهر ماه کنسرت الکترونیک سراب اجرا می‌شود

اخبار موسیقی کنسرت موسیقی الکترونیک و ترکیبی گروه «سراب» با سرپرستی «ر‌ها سراب» ششم مهر ماه در مجموعهٔ فرهنگی و هنری آسمان فرهنگستان هنر به اجرا درخواهد آمد.
ششم مهر ماه کنسرت الکترونیک سراب اجرا می‌شود
گروه «سراب» از یک سال پیش پروژه‌ای را شروع کرده که تاکید اصلی آن بر موزیک الکترونیک است؛ اما نه تصویری که این روز‌ها از موزیک الکترونیک در ذهن بسیاری جا افتاده، «ر‌ها سراب» در این باره می‌گوید: «موزیک الکترونیک گسترهٔ زیادی دارد که از نویزآرت تا موزیک ملودیک و ارکسترال را شامل می‌شود؛ هر چند در ایران بیشتر کسانی که در این زمینه فعالیت کرده‌اند، تکیه‌اشان به نویزآرت بوده.»

هدف اصلی گروه سراب در اجرای این کنسرت ایجاد فضای ارکسترال با حضور سازهای آکوستیک و ترکیب آن با موزیک الکترونیک است. درامز، گیتارباس، ساکسیفون و کمانچه سازهایی هستند که در این قطعات به صورت آکوستیک نواخته می‌شود. ساختار اصلی این موزیک بر مبنای گیتارباس و درامز است و «سراب» از آن‌ها به صورت آکوستیک استفاده کرده است تا شنونده احساس نزدیکی بشیتری با اثر کند؛ علاوه بر آن ملودی‌ها و سولوهای این قطعات را نوازنده‌های ساکسیفون و کمانچه می‌نوازند؛ اما دلیل استفاده از کمانچه چیست؟ «سراب» در این خصوص توضیح می‌دهد: «هدف از استفاده از ساز کمانچه ایجاد کردن فضایی متفاوت از موسیقی الکترونیک غربی و همچنین دور بودن از فضای موسیقی دستگاهی ایرا است و هدف استفاده از نوا و صدای شرقی این ساز است.»

«سراب» امیدوار است مخاطبانی که این اثر را گوش می‌کنند، نظرشان نسبت به موسیقی الکترونیک تغییر کند و ذهنیت گذشته‌اشان تا حدی متفاوت شود. به خصوص آنکه موسیقی الکترونیک در این اثر به صورت ارکسترال و آکوستیک اجرا می‌شود و در خود ساختارشکنی‌هایی دارد که تلاش می‌کند حس زنده‌بودن را به شنونده منتقل کند.

در این کنسرت، «ر‌ها سراب» به عنوان آهنگساز فعالیت کرده و علاوه بر آن بخش سینتی‌سایزر و لپ تاپینگ این اجرا را نیز برعهده دارد. علاوه بر او «یوهان آبراهام» درامز خواهد نواخت و «سیاوش اردشیری» گیتاربیس، ‌ «مصطفی شعبانی» ساکسیفون و «امین نوری» کمانچه خواهند نواخت. موسیقی اما تنها بخش این اجرا نیست، گروه «سراب» همچنین تاکید بسیاری روی تصاویر و ویژوال در اجرای خود دارد و آن‌ها را مکمل یکدیگر می‌داند.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: