جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

آنپلاگد رضا مهدوی در مکتب تهران برگزار شد

آنپلاگد رضا مهدوی در مکتب تهران برگزار شد

اخبار موسیقی پنج شنبهٔ گذشته ۹ مهر ساعت ۶ عصر بارانی و هوای دل انگیز تهران «استودیو مکتب تهران» (کافه کتاب) شاهد برگزاری یکی دیگر از سلسله برنامه‌های موسیقایی به اجرای سنتور نوازی با عنوان آنپلاگد «رضا مهدوی» بود که با استقبال قابل توجهی روبه‌رو شد.

آنپلاگد رضا مهدوی در مکتب تهران برگزار شد

مهدوی دربارهٔ این اجرا می‌گوید: «آنپلاگد به لحاظ واژه‌ای یعنی «دوشاخه را از برق بکش». اصولا اجرای بدون تجهیزات برقی را به‌طور بداهه شامل می‌شود. یک رسم قدیمی است که نوازندگان و گروه‌های مطرح در کافه‌های مهم دنیا به‌خصوص در اروپا یک اجرای بدون تجهیزات پیشرفته و تکنولوژیک را به طوردوستانه برای مردم به‌صورت رایگان اجرا می‌کنند، مثلا وودی آلن هر از چند گاهی در کافه‌ای خوش نام ساکسیفون می‌نوازد.»

در گذشته‌ها، ما ایرانیان نیز چنین فرهنگی را داشته‌ایم مثل اجرای آشیق‌ها در قهوه‌خانه‌های آذربایجان یا بخشی‌ها در خراسان یا روحوضی‌ها و تا‌تر موسیقی‌های قهوه‌خانه‌ای در تهران و اکنون اینگونه اجرا‌ها به همت و تلاش و حمایت مدیر «مکتب تهران» در حال انجام شدن است، به همین خاطر است که «مهدوی» می‌گوید: «در این روزگار وانفسای موسیقایی که همه چیز را تحت الشعاع مسایل اقتصادی قرار داده یا ندیدن ساز از تلوزیون که منجر به بی‌احترامی به ساحت معنوی موسیقی اصیل ایرانی شده شرایطی فراهم آورد تا این صمیمیت و نشاط سالم از طریق موسیقی در بین اقشار فرهنگی و دوستدار اصالت‌های ایرانی بیش از پیش رونق بیابد.»

در این اجرای بداهه، سنتور نوازی رضا مهدوی را، محسن آقایی با تنبک همراهی می‌کرد. این در حالی است که موسسهٔ «راوی» با مدیریتِ مهدوی، در نظر دارد، آثار برگزیدگان جشنوارهٔ جوان را منتشر کند. او در این باره پیش از این توضیح داده است: ‌» در جشنواره‌ها نفرات اول تا سوم به‌عنوان برنده اعلام می‌شوند و این انتخاب، بر مبنای نظر داوران است. البته ما هم به نگاه داوران احترام می‌گذاریم و آن‌ها را دارای صلاحیت اخلاقی و علمی می‌دانیم، اما به هر حال همیشه درصدی خطا وجود دارد و من برای اجرای این طرح، نفرات اول تا ششم را به‌عنوان نخبه در نظر می‌گیرم و از آن‌ها حمایت خواهم کرد.»

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: