جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

از فراق تا وصال روایتی آوازی از موسیقی دوران قاجار

از فراق تا وصال روایتی آوازی از موسیقی دوران قاجار

اخبار موسیقی کنسرت موسیقی «از فراق تا وصال» با روایتی از موسیقی دوره قاجار در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

از فراق تا وصال روایتی آوازی از موسیقی دوران قاجار

در این کنسرت که با حضور هنرمندانی چون مظفر شفیعی، محمد اسماعیل قنبری، هادی اینانلو، حسام اینانلو و حسین اینانلو همراه بود هنرمندان جوان این گروه در دو بخش به روایت موسیقی دوران قاجار در دو رویکرد فراق و وصال پرداختند.

در بخش اول این اجرا که عنوان «فراق» نام داشت و اولین اجرای آلبوم «خوش بود یاری و یاری» محسوب می‌شد،  محمد امین اکبرپور (نوازنده تار)، پویان گرامی (نوازنده تنبک) به همراه مجتبی فضیلت‌خواه (خواننده) به روی صحنه آمدند و قطعات اجرایی خود را همچون پیش درآمد همایون از رکن الدین مختاری، ساز و آواز با شعری از سعدی، ضربی چکاوک به همراه آواز، ساز و آواز بیداد و تصنیف خوش بود یاری و یاری با اشعاری از سعدی، آواز شوشتری، لیلی و مجنون، بختیاری با شعر بابا طاهر، ضربی میگلی با شعری از انوری، تصنیف مه من سر بر آر بر اساس یک شعر قدیمی، تصنیف ما چون ز دری پای کشیدیم با شعری از وحشی بافقی و یک رنگ از رکن الدین مختاری را اجرا کردند.

بخش دوم این کنسرت با عنوان «وصال» با حضور «صادق شیخ‌زاده» در مقام خواننده از سر گرفته شد به طوری که آواز بیات ترک، پیش درآمد، ساز و آواز با غزل سعدی، تصنیف بهار است از امیر جاهد، ساز و آواز با غزلی از حافظ، تصنیف دیده مپوشان از عارف قزوینی، مثنوی بیات ترک و رنگ بیات ترک را نواختند که البته در این بخش گروه برداشتی آزاد از تصنیف باد فرحبخش بهاری از عارف قزوینی را داشتند که به مخاطبان ارائه کردند.

در پایان اجرا صادق شیخ‌زاده و مجتبی فضیلت‌خواه قطعه‌ای را به صورت دو صدایی اجرا کردند.

نوازندگان و خوانندگان گروه در اجرای خود به نوعی روایت پیوند موضوع فراق در شعر پارسی و موسیقی دوران قاجار را به مخاطبان عرضه کردند.

یکی از نکات قابل توجه این کنسرت ضبط همزمان اجرا بود چرا که این برنامه قرار است در آینده با حمایت دانشگاه هلسینکی فنلاند در این کشور منتشر شود. در واقع این حمایت بواسطه کسب جایزه مستر وکال فنلاند توسط صادق شیخ‌زاده از این خواننده صورت گرفته است.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: