جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

تاریخ برگزاری پنجمین جشنواره‌ موسیقی کلاسیک مشخص شد

تاریخ برگزاری پنجمین جشنواره‌ موسیقی کلاسیک مشخص شد

اخبار موسیقی  پنجمین جشنواره‌ی موسیقی کلاسیک تا معاصر ایران به دبیری «فریماه قوام صدری» و «علیرضا مشایخی» با مروری بر آثار «علیرضا مشایخی» – آهنگسازی که بسیاری او را جزو نخستین آهنگسازان مدرن ایرانی می‌دانند- از اوایل دی ماه در تالار رودکی و سالن شهید آوینی دانشگاه تهران به مدت ۶ شب برگزار خواهد شد.

تاریخ برگزاری پنجمین جشنواره‌ موسیقی کلاسیک مشخص شد

در این دوره از جشنواره، «سعید علیجانی» با ارکستر موسیقی نو و «مهرداد تیموری» با ارکستر فلوت ریکوردر پارس و ارکستر مجلسی شرق حضور خواهند داشت. تاکنون بسیاری از نوازندگان برجسته  ایرانی و جهانی با ارکستر موسیقی نو همکاری داشته‌اند و علاوه بر آن، این ارکستر هشت آلبوم منتشر کرده است، ضمن آنکه در سال ۱۳۹۰ در مراسم پایانی فستیوال صوت هامبورگ آخرین اجرا را به عهده داشته است. پنجمین جشنواره‌ی موسیقی کلاسیک تا معاصر ایران، با حمایت انجمن موسیقی ایران و با مشارکت بنیاد رودکی و دانشگاه تهران به مدت ۶ شب در دی ماه برگزار و در دو سالن رودکی و آوینی برگزار خواهد شد.

«علیرضا مشایخی» پس از به پایان رساندن دوره‌ی آهنگ‌سازی در آکادمی موسیقی وین، برای ادامه تحصیل و پژوهش در زمینه موسیقی الکترونیک به اوترخت در هلند رفت و در آنجا در کلاس‌های گوتفرید میشائیل کونیگ از پایه‌گذاران انستیتو زونولوگی هلند شرکت کرد. او در مدت پانزده سال اقامتش در هلند اقدام به فعالیت‌های گسترده آهنگ‌سازی و پژوهشی کرد و در آنجا بود که اساس موسیقی چندفرهنگی (یکی از شیوه‌های نگرش او به موسیقی ایرانی) را پی‌ریزی کرد.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: