جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

مراسم رونمایی نخستین آلبوم فرشاد شکوری

shakouri

اخبار موسیقی مراسم رونمایی و نشست خبری آلبوم «دلم تنگه» با صدای «فرشاد شکوری» روز یکشنبه نوزدهم مهرماه سال جاری در سالن آمفی‌تئاتر سرای محله ازگل با حضور وی و تعدادی از عوامل آلبوم به همراه مهمانانی چون «رضا رویگری» و «مهدی مقدم» و با اجرای «محمد سلیمی» برگزار شد.

مراسم رونمایی نخستین آلبوم فرشاد شکوری با حضور مهدی مقدم مشاور آلبوم برگزار شد

این مجال با صحبت‌های «محمد سلیمی» و پخش تیز آلبوم «دلم تنگه» آغاز شد. شکوری که پس از چندین سال موفق به انتشار نخستین آلبوم خود شده بود در خصوص فعالیت خود در عرصه موسیقی گفت: «نزدیک به شش سال از حضور من در این اثر می‌گذرد اما سه سالی می‌شود که به‌صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنم و حضور خوانندگانی چون «مهدی مقدم»، «رضا شیری» و… در این عرصه کمک بسیاری به من کرد. آهنگی که از من بسیار شنیده شد قطعه « درد و دل» بود که با مهدی مقدم به صورت دو صدایی خواندیم.»

شکوری در ادامه در مورد شروع نخستین آلبوم رسمی خود بیان کرد:«نزدیک به یک سالی می‌شود که برای جمع‌آوری آلبوم اقدام کردم و کارهای موردعلاقه‌ام را برای اخذ مجوز در اختیار شرکت فرهنگی هنری «نای و نی» قراردادم و این آلبوم به تهیه‌کنندگی پدرم (مجتبی شکوری) تولید شد. البته تمامی عوامل آلبوم کمک بسیاری به من کردند و تمام تلاششان را برای بهتر شدن آلبوم، انجام دادند.»

خواننده آلبوم «دلم تنگه» ضمن اشاره به علاقه خود نسبت به قطعه‌ای با همین عنوان در آلبوم در فضایی اسلو افزود: « ملودی این قطعه از «حمید رهنورد» است که ساخت تیز آلبوم را نیز بر عهده ایشان بود.»

با معرفی «حمید رهنورد» به‌عنوان آهنگساز اصلی آلبوم(با چهار قطعه) وی نیز در خصوص اثر مذکور گفت: «فرشاد(شکوری) دارای صدای جدید با پتانسیل بالایی است. حدود سه سالی می‌شود که خدمت ایشان هستیم و شخصاً قطعه (دلم تنگه)  و تنظیم دو کار (دوباره) و (علاقه) را دوست دارم که فرشاد نیز اجرای خوبی داشت و با برنامه‌ریزی‌های پدر فرشاد جان، کنسرت‌های تهران و شهرستان وی تا تابستان سال آیند بسته‌شده است. امیدوارم روزی موسیقی ما آن‌قدر حرفی برای گفتن داشته باشد تا تمامی جوانانی که استعدادهای لازم را دارند پا به عرصه موسیقی بگذارند.»

پس از صحبت‌های رهنورد از مهدی مقدم دعوت شد تا دقایقی را به صحبت بپردازد. مقدم‌ با ادای احترام به «رضا رویگری» و اشاره به پیشکسوتی ایشان در حوزه موسیقی، سینما و تلویزیون گفت : « زمانی که خیلی از خواننده‌های امروز فعالیت نمی‌کردند آقای رویگری کارهای هیت داشتند و یکی از کارهای ایشان جزو صد قطعه برتر پاپ بعد از انقلاب انتخاب شد.»

مقدم در خصوص آلبوم شکوری اظهار داشت: «شخصاً برای این آلبوم کاری نکردم و فقط در حد مشاوره برای انتخاب ملودی، ترانه که به‌صورت دوستانه در اختیار فرشاد قراردادم، حضور داشتم و آرزوی من همیشه این است که تمامی جوانان در عرصه موسیقی موفق باشند. یکی از دلایل اصلی برای حمایت از فرشاد شکوری این بود که حداقل خودش هست و خیلی مهم است که کسی که در موسیقی ما فعالیت می‌کند خود واقعی‌اش باشد. اکنون طوری شده که ما از هر خواننده‌ای بیست تا کپی داریم و صداها و کارها شبیه به هم شده و آن جنبه موسیقی که درگذشته می‌شنیدیم و صداهایی که منحصربه‌فرد بود امروزه دیگر نیست که فرشاد حداقل با صدای خودش کار می‌کند و تا آنجایی که حضور ذهن دارم از سال هشتادوهفت قطعاتی را خوانده و امروز این تعداد از قطعات برای آلبوم موردقبولش واقع‌شده که این قدم خوبی برای ایشان هست کما اینکه طی این سال‌ها تجربه بیشتری نیز کسب کرده است.»

مقدم به تفاوت تنظیم قطعات این آلبوم و علاقه‌اش به ملودی کارهای «گل من» و «دلم تنگه» اشاره کرد و در خصوص قطعه (درد و دل) که پیش از آلبوم به‌صورت دوصدایی با فرشاد شکوری خوانده شده بود گفت: «این قطعه را ما چند سال قبل باهم اجرا کردیم و زمانی که برای گرفتن مجوز این آلبوم اقدام شده بود، من هنوز مجوز نداشتم، به همین خاطر صدای من از کار حذف شد و زمانی که آلبوم مجوز گرفت و کارهایش انجام شد، من مجوز گرفتم و اقدام مجدد برای گرفتن مجوز این قطعه زمان‌بر بود، فرصت را از ما گرفت و قسمت من نبود که در این آلبوم حضورداشته باشم.»

با اشاره مجری برنامه به لغو کنسرت مهدی مقدم، وی در این مورد توضیح داد: «همان‌طور که در جریان هستید ما سالن را برای اجرای گرفته بودیم که متأسفانه حادثه تلخ منا اتفاق افتاد و سه روز عزای عمومی اعلام شد و کنسرت من لغو شد و برای گرفتن سالن در روز دیگر اقدام کردیم اما تمامی سالن‌ها پر بودند و با توجه به کم شدن تعداد سالن‌ها و تعدد خوانندگان باید ببینیم چه روزی را می‌توانیم برای کنسرت در نظر بگیریم.»

در ادامه این نشست «شاهین تیک» که نام وی به‌اشتباه در ولت آلبوم درج‌شده بود ضمن اشاره به این موضوع از حضورش در آلبوم شکوری با دو قطعه به‌عنوان تنظیم‌کننده گفت و بیان کرد: «من برای این آلبوم حدود دوازده قطعه را تنظیم کردم که دو کار در آلبوم قرار گرفت که اکثر هنرمندانی که در این آلبوم حضور دارند حداقل هشت قطعه ساختند که فرشاد این قطعات را برای آلبوم انتخاب کرد.»

شکوری در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر درج نشدن اسم برخی عوامل در قطعات آلبوم و گذاشتن نقطه‌چین به‌جای اسم آن‌ها بیان کرد: «دوستانی که من با آن‌ها همکاری داشتم مجاز بودند اما در هر صورت غیرمجاز شدند و ما نتوانستیم اسامی آن‌ها را در آلبوم درج کنیم.»

پس از صحبت‌های عوامل آلبوم از رضا رویگری درخواست شد تا در مورد موسیقی دیروز و امروز صحبت‌هایی را بیان کند و به دلیل مشکل جسمانی که برای ایشان وجود داشت فرشاد شکوری به همراه مجری برنامه روی استیج و در کنار ایشان نشستند. رویگری در این خصوص گفت: «کارهایی را که این روزها می‌شنوم بیشتر با آن‌ها خاطر دارم به‌غیراز قطعه (الهه ناز)‌ که همیشه برای من جذاب است و حس حال خوبی به من می‌دهد. مخاطب امروز کارهای دیروز را هم می‌پسندد. شما فکر می کنید من دلم نمی‌خواهد نقش کوروش کبیر را بازی کنم؟! دلم می‌خواهد اما اگر ساخته شود و پیشنهاد کنند، بازی می‌کنم اما خط قرمزهایی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد هنرمندان آن‌طور که می‌خواهند کار کنند.»

وی در خصوص کارهای شکوری گفت: «من از زمانی که  مریض شدم کارهای خودم را هم نشنیده‌ام اما صدای ایشان امروز برایم خیلی جذاب بود، ملودی و تنظیم خوبی داشت و امیدوارم موفق باشند.»

رویگری زمان خوانندگی خود را از زمانی اعلام کرد که قرآن می‌خواند و گفت: «من به خاطر صدایم وارد حرفه‌ی بازیگری شدم و در نمایشی بود که بازی زیاد نداشتم و اکثراً آواز از حافظ و عطار داشتم. در آن زمان دو قطعه نیز ضبط کردم که تنظیم هر دو قطعه را ناصر چشم آذر انجام دادند.»

رویگری همچنین به اهمیت شعر در موسیقی تأکید کرد و گفت: « این روزها فقط قافیه جور می‌کنند»ایشان در پایان در خصوص اجازه ندادن برای ریمیکس کردن قطعه «ایران» بیان کرد: «ما نمایشی را برای اجرا در آمریکا برده بودیم که یکی از دوستان صحبت‌هایی را در مورد من گفته بود که از ریشه بزند. به همین منظور قطعه‌ای ایران را با ارکستری بزرگ ضبط کردند و چهار خواننده کار را خواندند، یکی از خوانندگان می‌گفت؛ مردم هرروز تماس می‌گیرند و فحش می‌دهند که ما یک آهنگ خاطره‌انگیز داشتیم. این آهنگ قطعه‌ای است که مردم دلی دوست دارند. این راهم اضافه کنم من مردنی نیستم! ما حلوا خوریم و حلوا بده نیستیم.»

نخستین آلبوم «فرشاد شکوری» به همت شرکت فرهنگی هنری «نای و نی» و به تهیه‌کنندگی « مجتبی شکوری» منتشر شد. این آلبوم دارای یازده قطعه هست که «حمید فریزند»،« سمانه مرادی»، «عبدالجبار کاکایی» و… ترانه‌های این اثر را سرودند و « علی عبدالمالکی»، «حمید رهنورد»، «سینا گلزار»، «میلاد ترابی»، «امید کرامتی»، «عماد نکویی» درزمینهٔ آهنگسازی و «سعید حسنی»، «مسعود جهانی»، «شاهین تیک»، «محمد کلهر» و… درزمینهٔ تنظیم همکاری داشتند.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: