جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

نیت ما از انتخاب آقای نوربخش، تمهیدی برای ارتقای سطح جشنواره موسیقی است

نیت ما از انتخاب آقای نوربخش، تمهیدی برای ارتقای سطح جشنواره موسیقی است

اخبار موسیقی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ‌ نیت ما از انتخاب نوربخش به‌عنوان رییس جشنواره موسیقی فجر، ایجاد یک فضای دلگیرانه برای آقای ریاحی نبوده و نیست، بلکه تمهیدی برای ارتقای سطح جشنواره است.

نیت ما از انتخاب آقای نوربخش، تمهیدی برای ارتقای سطح جشنواره موسیقی است

علی مرادخانی در حاشیهٔ بازدید از کنسرت نور در برج آزادی اظهار کرد: مطمئنم در این فضا خود به خود شادابی ایجاد می‌شود و ما جشنواره‌ای را برگزار می‌کنیم که همه از برپایی آن خوشحال خواهیم شد و نارضایتی هم وجود نخواهد داشت.

او با بیان این‌که امیدوارم این انتخاب موجب دلخوری حسن ریاحی (دبیر جشنواره) نشود، گفت: ما عادت داریم طبق یک روال از پیش تعیین‌شده کارهای خود را انجام دهیم، اما اگر این عادت مقداری برهم بریزد، هم برای اهالی رسانه و هم برای کسانی که در فضاهای دیگر فعالیت می‌کنند، تحلیل‌های مختلفی به‌وجود می‌آید که باید به آن‌ها پاسخ داد.

مرادخانی همچنین اظهار کرد: از‌‌ همان روزهای اول که این موضوعات مطرح شد، من چندبار با دوستانی که با این فضا در ارتباط بودند، جلساتی را برگزار کردیم. در همین زمان هم آقای نوربخش و دوستان، طرحی را برای بالا بردن کیفیت جشنوارهٔ موسیقی فجر مطرح کردند که می‌توانست مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

رییس موزه موسیقی همچنین بیان کرد: شما دوستان رسانه‌ای هم یادتان باشد که در مقاطع مختلف بار‌ها مطرح کرده بودید که برخی از این جشنواره‌ها به‌تدریج درون یک جریان تکراری قرار گرفته و لازم است تغییراتی برای بالا رفتن سطح کیفی این رویداد موسیقایی اعمال شود. قطعا در چنین فضایی شما ناچار هستید، برای تغییر، افکار جدیدی را به مجموعه وارد کنید تا تحولاتی ایجاد شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از پیشنهادهای من در این راستا، اجرای برنامه‌هایی در حوزهٔ ایران فرهنگی و گسترهٔ جغرافیایی ملل مسلمان بود که جشنواره به سمتی برود، رویدادهای مختلفی را دربر گیرد و منجر به یک جشنوارهٔ موثر در زمینهٔ موسیقی شود. می‌خواهیم با حضور یک مدیر در کنار دبیر جشنواره به مجموعه نظرات واحدی دست پیدا کنیم و بتوانیم به آنچه برای ارتقای سطح کیفی و هویتی جشنواره فجر لازم است، نزدیک شویم. اگر این مسائل با توجه به برنامه‌ریزی که انجام شده است، پیش رود، قطعا مخاطبان شاهد تحولات بزرگی در این عرصه خواهند بود.

معاون امو هنری وزیر ارشاد در بخش دیگری از سخنانش گفت: وقتی من مدیر مرکز موسیقی وزارت ارشاد بودم، تغییرات زیادی در جشنوارهٔ موسیقی فجر به‌وجود آمد، در حالی که من دخالت زیادی در آن نداشتم، اما تمام تلاشمان این بود که بهترین کیفیت را به مخاطبان عرضه کنیم. الان هم تمرکز دست‌اندرکاران جشنواره معطوف به برگزاری یک جشنواره با کیفیت است. همه باید دست به دست هم دهیم تا این جشنواره به خوبی برگزار شود.

او درباره‌ جایزه‌محور شدن جشنواره نیز گفت: برخی معتقدند رقابتی بودن، انگیزه ایجاد می‌کند و باعث رقابت می‌شود. برخی دوستان هم می‌گویند، جایزه‌محور بودن تأثیری بر ایجاد انگیزه میان شرکت‌کنندگان ندارد. به هر ترتیب، ما باید شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کنیم که مجموعه قواعد را بشناسیم و پی ببریم که آیا جشنواره موسیقی فجر باید جایزه‌محور باشد یا خیر.

مرادخانی اظهار کرد: من سعی دارم، این موضوع را خیلی راحت و بدون حاشیه انجام دهم. اگر امسال با این رویه کار، گسترهٔ موفقیت بیشتری داشت قطعا آن را ادامه می‌دهیم؛ اما اگر این‌طور نبود، فکر دیگری می‌کنیم. اگر جشنواره را در حالت انجماد قرار دهیم، همه چیز به سمت تکراری شدن می‌رود. ما باید شرایطی را ایجاد کنیم تا این رویداد مهم یک تکانی بخورد.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: