جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

محسن شریفیان مشغول ساخت موسیقی متن آه ای عبدالحلیم است

reza yazdani1 محسن شریفیان مشغول ساخت موسیقی متن آه ای عبدالحلیم است

اخبار موسیقی «محسن شریفیان» این روزها مشغول ساخت موسیقی فیلم «آه ای عبدالحلیم» به کارگردانی «احسان عبدی‌پور» است.

محسن شریفیان مشغول ساخت موسیقی متن آه ای عبدالحلیم است

این آهنگساز و نوازنده‌ی نی‌انبان که توانسته به تازگی از سوی کمیته‌ى ثبت میراث کشور، پرونده مهارت ساخت و نواختن نی‌انبان را به نام خود ثبت کند، در حال تجربه‌ی ساخت موسیقی فیلمی است که بازیگرانی چون «رضا یزدانی» در آن حضور دارند. «یزدانی» پیش از این در فیلم‌های مسعود کیمیایی، قطعاتی را اجرا کرده و در فیلم «طهران، ‌تهران» ساخته‌ی مشترک داریوش مهرجویی و مهدی کرم‌پور نیز ظاهر شده بود و حالا برای چندمین بار است که در نقش یک خواننده در فیلمی بازی می‌کند.

این آهنگساز در این باره می‌گوید: «آه ای عبدالحلیم» به زندگی یک گروه موسیقی جوان در بوشهر می‌پردازد. فیلم‌نامه‌ی این اثر را خود آقای عبدی‌پور نگاشته است. این فیلم که یک ملودرام اجتماعی است، داستان یک گروه موسیقی بوشهری را روایت می‌کند و رضا یزدانی نقش یک خواننده راک را در آن بر عهده دارد. البته موسیقی‌ای که در این اثر استفاده می‌شود، بومی نیست و از موسیقی‌های گسترده‌تری استفاده کرده‌ام.»

فیلم‌برداری این اثر از نیمه‌های آبان‌ماه آغاز شده، اما «شریفیان» پیش از‌ کلید خوردن آن، ساخت موسیقی متن را آغاز کرده بود. به طور کلی موسیقی در «آه ای عبدالحلیم» نقش مهمی دارد. این اثر چهار پرسوناژ اصلی دارد و علاوه بر «رضا یزدانی»، «مصطفی زمانی» و «پگاه آهنگرانی» نیز در آن حضور دارند. در این فیلم که سومین فیلم بلند سینمایی احسان عبدی‌پور است، مهتاب کرامتی به عنوان سرمایه‌گذار در کنار طهورا ابوالقاسمی تهیه‌کننده «آه ای عبدالحلیم» حضور دارد. احسان عبدی‌پور پیش از این فیلم «تنهای تنهای تنها» و «پاپ» را ساخته بود.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: