جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد آغاسی برگزار شد

مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد آغاسی برگزار شد

اخبار موسیقی مراسم دهمین سالگرد درگذشت نعمت‌الله آغاسی پنج شنبه ۱۴ آبان در امامزاده طاهر (ع) کرج برگزار شد.

مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد آغاسی برگزار شد

در دهمین سالگرد درگذشت این خواننده قدیمی تعداد زیادی از دوستداران وی، دوستان و آشنایان، نوازنده های قدیمی، اهالی رادیو و تلویزیون و اعضای خانواده این خواننده فقید حضور داشتند که در مراسمی ویژه، به یاد همه فعالیت‌های هنری این خواننده فقید یادش را گرامی داشتند.

در ابتدای این مراسم که حدود ساعت ۱۴ و طبق اعلام قبلی آغاز شد، «امینی» از مستندسازان و محققان هنری کشور که سالهای سال فعالیت ها و آثار خواننده های قدیمی ایران را مطالعه کرده، در سخنانی از تاثیر موسیقی کوچه بازاری در فرهنگ عمومی سالهای پیش ازانقلاب سخن گفت و اینکه عموم مردم چطور در اوقات بیکاری شان، از ایم قبیل موسیقی ها و فضاهای هنری استقبال می کردند.

همچنین در ابتدای برنامه قطعه «بتراش ای سنگ‌تراش» از آثار قدیمی و پرطرفدار آغاسی پخش شد تا دوستداران این خواننده که عمدتا از نسل‌های قدیمی‌تر بودند، یاد و خاطره ای تازه کنند. صحبت و یادی از خاطرات این خواننده از سوی هنرمندان و دوستان آغاسی دیگر بخش مراسم دهمین سالگرد درگذشت آغاسی را تشکیل می داد و در ادامه مداحی و اجرای مراسم آئینی از سوی یکی از هنرمندان به همراه نوازنده نی، ازدیگر بخش هایی بود که برای آغاسی، اعضای خانواده و دوستدارانش اجرا شد.

«امیر حسین آغاسی» فرزند مرحوم آغاسی نیز در صحبت هایی کوتاه، از حضور دوستداران این خواننده در دهمین سالگرد فوت پدرش تشکر کرد و گفت: «از تمام دوستانی که در این سالها کنار ما بودند و یاد و خاطره آغاسی را برای ما زنده نگه داشتند ممنونم. برای همه شما که تشریف آوردید آرزوی زندگی با عزت دارم. همچون پدرم که یک عمر با عزت زندگی کرد و با عزت از این دنیا رفت. در باور ما این است که درختان ایستاده می میریند».

فریدون خشنود (شاعر) از هنرمندانی بود که سابقه همکاری با مرحوم آغاسی را نیز در کارنامه اش داشت و در بخش های انتهایی این برنامه سخنانی درباره این هنرمند و ادب و مرام بزرگ منشانه اش ایراد کرد.

انتهای این مراسم نیز همچون ابتدای این برنامه، به اجرای قطعه «بتراش ای سنگ تراش» به اتمام رسید که در این بین یکی از قدیمی ترین دوستداران این خواننده که سابقه خوانندگی پیش از انقلاب را نیز در کارنامه‌اش داشت، این قطعه را به صورت زنده بر مزار آغاسی اجرا کرد. چند مورخ موسیقی که از علاقمندان قدیمی آغاسی بودند نیز با اکیپ فیلم برداری حرفه ای از این مراسم تصویربرداری کردند. نوازندده های قدیمی، چند گونده رادیویی، اعضای ارکستر قدیمی آغاسی و… از جمله حاضرین در جمع بودند.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: