جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

آلبوم پیدای ناپیدا بر اساس نغمات کرمانجی منتشر می‌شود

آلبوم پیدای ناپیدا بر اساس نغمات کرمانجی منتشر می‌شود

اخبار موسیقی آلبوم «پیدای ناپیدا» که بر اساس نغمات کرمانجی ساخته و پرداخته شده است به همت «زکریا یوسفی» منتشر خواهد شد.

آلبوم پیدای ناپیدا بر اساس نغمات کرمانجی منتشر می‌شود

این اثر با، محوریت سازهای کوبه‌ای و ریتم‌های موسیقی کرمانجی و با همکاری سازهایی چون قانون، سنتور، تار، سه تار، عود، گیتار، باغلاما، نی و کمانچه تولید شده است، در واقع می‌توان گفت هر ترک از این آلبوم با حضور یکی از سازهای ملودیک و با همراهی مجموعهٔ متنوعی از سازهای کوبه‌ای با طراحی و اجرای «زکریا یوسفی» همراه شده است.

این نوازنده و آهنگساز دربارهٔ این اثر می‌گوید: ‌ «این آلبوم حاصل یک گزینش در مسیر پردازش اَست و نه براى بازسازى. گزینش از مایملاک گرانبهاى نغمه‌هاى مردم کُرمانج و پردازش آن‌ها بر اساس ساختارى ریتم محور و با مرکزیت کوبه‌اى‌ها. این نغمه‌ها در گذر زمانى طولانى اَز اقامتگاه مردم کُرد تا آن سوى مرزهاى آناتولى را در نوردیده‌اند و دستمایه‌اى براى تولید و تولد شاخه‌هایى نورسته از ریشه‌هایى کهن شده‌اند.»

او همچنین ادامه می‌دهد: «پیداى ناپیدا مجموعه‌ای است سازى که در آن تلاش کرده‌ام که دوئت‌ها رنگ آمیزىِ تازه‌اى از ترکیب ریتم و ملودى پیدا کنند، توانایی‌هاى چشمگیر یاران دیرینه و هنرمندم در اجراهاى خلاقانه‌شان آن‌ها را صد چندان زیبا‌تر کرده است و در تحقق این اندیشه‌ها سهم انکار ناپذیرى داشته‌اند.»

این اثر با تهیه کنندگى «طاهر خرمى» – مدیر مرکز ایده- توسط نشر آواى ماد وبا همکارى موسیقى جوان نیمه اول زمستان در سراسر ایران پخش خواهد شد. در این اثر نوازندگان نامداری چون شروین مهاجر (کمانچه)، ‌ پویاسرایى (سنتور)، ‌ پاشا هنجنى (نى)، ‌ مسعود همایونى (گیتار)، نوید مثمر (باغلاما)، بابک غسالى (عود)، نیاز محمد (قانون)، هومن مهدویان (سه تار)، میلاد محمدى (تار)، زکریا یوسفى (طراحى – تدوین و سازهاى کوبه‌اى) تولید شده است.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: