جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

حسین علیزاده و محمد معتمدی روی صحنه می‌روند

حسین علیزاده و محمد معتمدی روی صحنه می‌روند

اخبار موسیقیگروه موسیقی «هم‌آوایان» با سرپرستی «حسین علیزاده» از ششم تا هشتم دی‌ماه با آواز «محمد معتمدی» در برج میلاد روی صحنه می‌رود، برنامه‌ای با رپرتواری که همگی‌اشان از ساخته‌های جدید علیزاده هستند، روی صحنه می‌رود. در این اثر تعدادی از نوازندگان گروه ضربانگ و همچنین هم‌آوایان حضور دارند. «بحر طویل» را که برگرفته از فرم ادبی ـ موسیقایی کهن مردم ایران است، با نگاهی تازه روی اشعار سیروس جمالی اجرا می‌کند. کنسرت جدید حسین علیزاده و «هم‌آوایان» شامل قطعات و تصانیفی روی اشعار فریدون مشیری، سیمین بهبهانی، حافظ و … است که در دستگاه‌های چهارگاه و راست‌پنج‌گاه اجرا می‌شود. این در حالی است که آلبوم «عشقیم گل» حاصل همکاری این دو هنرمند به تازگی به انتشار درآمده است. «پوریا اخواص»، «راحله برزگری» و «صبا حسینی» نیز در این اثر در کنار «محمد معتمدی» به اجرای آواز خواهند پرداخت. این برنامه در ابتدا قرار بود با همراهی «علیرضا قربانی» انجام شود که آن کنسرت‌ها به زمانی دیگر موکول شده است.

حسین علیزاده و محمد معتمدی روی صحنه می‌روند

در این کنسرت‌ها پژمان حدادی (تمبک، سازهای کوبه‌ای)، علی بوستان (سه تار،شورانگیز)، سیامک جهانگیری (نی)، سینا جهان‌آبادی (کمانچه)، بهنام سامانی (دف و سازهای کوبه‌ای) و نگار بوبان (عود) ، پریچهر خواجه (قانون)، رادمان توکلی (تار)، سیاوش برهانی (تار و بم‌تار) و محمد انشائی (قیچک) نواخته‌اند.

«حسین علیزاده» و «محمد معتمدی» در این سال‌ها همکاری بسیاری با هم داشته‌اند که از جمله‌‌ی آن می‌توان به برگزاری تور کنسرت‌های متعدد در شهرهای مختلف اشاره کرد، این دو هنرمند همچنین ماه گذشته در بزرگداشت حافظ در شیراز نیز روی صحنه رفته‌اند. «حسین علیزاده» درباره‌ی این هنرمند به این نکته اشاره کرده است: «من سال‌هاست که در موسیقی فعالیت می‌کنم، از ۱۵ سالگی با گروه های مختلفی همکاری داشتم. در تمام این سال‌ها همیشه توانسته‌ام به افرادی نزدیک شوم که موسیقی و ساز وسیله ای برای ابراز درونشان است و در قید و بند حصارهای رایج موسیقی گرفتار نمی‌شوند، در واقع از ریشه‌ها استفاده می‌کنند برای خودشان و هنرمند آزادی هستند. سال‌ها پیش وقتی اجرای آقای معتمدی را با استاد لطفی دیدم از همان لحظه اول به دلم نشست. من این حس آزادی را در معتمدی دوست دارم. در واقع معتمدی برای من بازیگری سینمایی است که از پس هر نقش که به او می دهی به خوبی بر می آید. حالت و صدای او به راحتی قابل انعطاف است.»

او در اجرای گروه موسیقی آذری با همراهی «معتمدی» نیز حضور داشت و قطعاتی به زبان آذری از ساخته‌های «علیزاده» اجرا کرد که به گفته‌ی «علیزاده» قاسم اف در اجرای این قطعات به او کمک بسیاری کرد.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: