جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

علی قمصری بی‌زمانی را در تهران و مهمانی کوچک را در شهرستان‌ها اجرا می‌کند

علی قمصری بی‌زمانی را در تهران و مهمانی کوچک را در شهرستان‌ها اجرا می‌کند

اخبار موسیقیتریوی «بی زمانی» آثار بی کلام «علی قمصری» را سوم و چهارم دی ماه در تالار رودکی اجرا می کند. این قطعات که مجموعه‌ای از آثار بی کلام این آهنگساز است، پیش از این نیز در داخل و خارج از کشور بارها اجرا شده است. از آن طرف «علی قمصری» در نظر دارد اواخر دی ماه اجرایی همراه با ارکستر موسیقی «موج نو» داشته است که آن را در قالب رپرتواری در نوا و ابوعطا اجرا می‌کند. این آهنگساز همچنین «مهمانی کوچک» را در شهرستان‌های مختلف اجرا خواهد کرد.

علی قمصری بی‌زمانی را در تهران و مهمانی کوچک را در شهرستان‌ها اجرا می‌کند

این آهنگساز درباره‌ی قطعه‌ی «بی‌زمانی» نوشته است:‌ »در سفر اول، فقط با هم رفیق شدیم. اولین صدایی که از سازش شنیدم، آکوردهایی بود که برای همراهی با پسر خردسالش می‌نواخت. ساز زدیم، گپ زدیم و خداحافظی کردیم. این دیدار، آغازگر سفرهای زنجیروار من به استانبول بود؛ برای همراهی با نوازنده ای که بدون همراه داشتن ساز هم هنرمند است. «بی زمانی»، از جنس گفت‌وگوهای بین دو انسان است که از روحشان بر آنچه روی کاغذ نوشته شده، می‌دمند و مانند نت‌ها، در هم فرو می‌روند و اسیر هم نمی‌شوند.» این قطعه با همنوازی تار «علی قمصری» و عود “Yurdal Tockan“، نوازنده ترکیه‌ای منتشر شده است و حالا این کنسرت که قرار است سوم و چهارم دى ماه در تالار رودکى اجرا شود و این در حالی است که پیش‌تر در سالن بزرگ «کنسرواتوار چایکوفسکى مسکو»، «Rose Peace Festival» در گرجستان و هم‌چنین در شهرهاى مختلف ایران از جمله شیراز، مشهد، تربت حیدریه، کرمانشاه، بروجرد و رشت اجرا داشته است. در این مجموعه کامران منتظرى نوازندگى سازهای تمبک و کاخن، سیاوش روشن نوازندگى عود و على قمصرى نوازندگى تار را بر عهده خواهند داشت. بخشى از این مجموعه اردیبهشت ماه سال گذشته و در مراسم معرفى و انتشار آلبوم «سخنى نیست» در تالار وحدت اجرا شد که با استقبال مخاطبین روبرو شد.

همچنین ارکستر «موج نو» به سرپرستی علی قمصری با هدف ارائه‌ی آثار چندصدایى نسل تازه موسیقى، با هویت موسیقی ردیف دستگاهى در قالبى سازمان یافته و منسجم، ایجاد پل ارتباطى بین نگاه نسل حاضر و قدما در بیان لحن‌ها و تکنیک‌ها و دمیدن روحى تازه در موسیقى پرمحتواى ایران با ایجاد اتحاد بین هنرمندان و اجراى آثارى با ظرفیت‌هاى تازه و پویا تشکیل شده و برای رسیدن به این هدف ازنوازندگان سازهای ایرانی علاقه‌مند به عضویت در این ارکستر مصاحبه‌ای حضوری با داوری تعدادی از نوازندگان و آهنگسازان انجام شده است و حالا قرار است اواخر دی‌ماه، کنسرتی با حضور یک خواننده‌ی نامدار برگزار شود.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: