جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

نخستین ویدئوی گروه شرقی منتشر شد

نخستین ویدئوی گروه شرقی منتشر شد

اخبار موسیقی گروه موسیقی «شرقی» نخستین اثر ویدئویی خود را برای انتشار در اختیار «تماشاخانه» سایت «پاپ موزیک» قرار داد. این گروه موسیقی که از نوازندگان جوان و در عین حال با تجربه تشکیل شده، ضمن انتشار این ویدئو که «شرقی» نام دارد، در تشریح و توضیح فعالیت‌های خود یادداشتی در اختیار «پاپ موزیک» قرار داده است:

نخستین ویدئوی گروه شرقی منتشر شد

«گروه موسیقی شرقی براساس ارج نهادن به موسیقی کلاسیک ایرانی و هنراصیل ایران زمین توسط عده ای از نوازندگان و موزیسین های باتجربه ی این کشور تشکیل و شروع به فعالیت کرد.  اساس سازهای این آنسامبل بر پایه‌ی سازهای آرشه‌ای به همراهی تار و سازهای کوبه ای است که به فراخور نیاز سازهای دیگری نیز به این گروه اضافه می‌شوند. آنچه که باعث تمایز این آنسامبل می‌شود، استفاده از سازهای بم کششی با هویت اساس سازهای ایرانی در ترکیب سازبندی بوده و توسط هنرمندان مبتکری چون آقایان ابراهیم قنبری مهر (قیچک بم) و سیف الله شکری (بم بانگ) ابداع شده‌اند. خلأ وجود این سازها همیشه احساس شده بود اما اکنون می‌توان نسخه‌ی موفقیت‌آمیزی از این تجربه را توسط گروه شرقی ارائه داد. آنسامبل شرقی سعی دارد تا با استفاده از آثار بزرگان موسیقی این مرزوبوم و همچنین تکیه بر دانش آهنگسازی و تنظیم قطعات توسط اعضای گروه و نیز سایر موزیسین‌های شناخته‌شده‌ی کشور فعالیت‌های خود را توسعه داده و دین خود را به هنر این سرزمین ادا نماید.  ترکیب سازهای آرشه ای گروه به ترتیب سوپرانو (زیر) تا محدوده ی باس (بم) شامل کمانچه، قیچک (قیچک آلتو)، قیچک بم (قیچک باس) و بم بانگ (کمانچه ی دوبل باس) است که می‌توان به نسبت بالانس صدای حاصله تعداد این سازها را تغییر داد. از آنجایی که سعی شده در قطعات تنظیم شده بافت هوموفونیک و کنترپوئنیک وجود داشته باشد بنابراین سازبندی مورد توجه، دست آهنگساز را باز نگه داشته تا محدوده ی صوتی لازم را جهت خلق اثر خویش فراهم نماید.
در پایان این گروه تلاش دارد تا با ارائه دیدگاهی نو و حرکتی پیشرو در باب موسیقی ایرانی پیش رود و سهم خود را در معرفی هنر این کشور و افزایش مخاطبان و علاقمندان ادا نماید. همچنین شرقی با افتخار آماده ی اجرای قطعات آهنگسازان داخلی بوده و از علاقمندان در این زمینه دعوت بعمل می‌نماید.»

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: