جدید ترین اخبار موسیقی و سینما ایران و جهان

займ на карту срочно

محبوبترین مطالب از دیدگاه کاربران

آلبوم یک متر و هفتاد صدم به روایت سیمین بهبهانی

آلبوم یک متر و هفتاد صدم به روایت سیمین بهبهانی

اخبار موسیقی آلبوم موسیقایی«یک متر و هفتاد صدم» با صدا و روایت شاعر فقید ادبیات معاصر کشورمان زنده یاد سیمین بهبهانی، مرتضی یاسوری و موسیقی سیامک جهانگیری روانه بازار موسیقی شد

آلبوم یک متر و هفتاد صدم به روایت سیمین بهبهان

در این اثر موسیقایی که به تهیه کنندگی افشین معصومی در بازار موسیقی انتشار یافته، قطعه‌هایی چون «دوباره می‌سازمت وطن»، «دلم گرفته ای دوست»، «یک متر و هفتاد صدم»، «بشمار برگ‌های گلی را»، «مردی که یک پا ندارد» و تعدادی اشعار دیگر با بهره‌گیری از موسیقی کلاسیک ایرانی برای علاقه‌مندان موسیقی و شعر ارائه شده است.

در دفترچه معرفی آلبوم «یک متر و هفتاد صدم» علاوه بر انتشار گاه‌شماری مختصر از فعالیت‌های زنده یاد سیمین بهبهانی به برخی از جوایز و عناوین بانو سیمین نیز اشاراتی شده است.

علی بهبهانی فرزند مرحوم بهبهانی در شرح چگونگی ‌گیری این اثرآورده است: «من و سیمین مادر، تار و پودی به هم تافته بودیم و اکنون در این گسستگی جسمانی و در جایگاه میراث‌دار معنوی او یگانه آرزویم این است که بتوانم بار گران  نوشته‌های پرشمار و پراکنده‌اش را به دوش بگذارم و همساز با سرشتِ وسواسگونم در راه نشر آنها گام بردارم و این گونه سبک‌بار به مرادم برسم. پس اینک گام نخست را همراه با آقای مرتضی یاسوری برمی‌دارم که دوست هنرمند من است و عزیز سیمین مادر بود. همو که نوای خنیایی و پرصلابتش، آن زنده‌نام را سخت سرمست می‌کرد.»

آلبوم «یک متر و هفتاد صدم» از روز شنبه ۱۸ مهر ماه در تمامی فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و هنری عرضه شده است.

خبرنامه:
با عضویت در خبرنامه پاپ موزیک همیشه بروز باشید.
ایمیل خود را بدون www وارد کنید!

ارسال دیدگاه: